Isten hozott, Vendég
Felhasználónév: Jelszó: Emlékezz rám

Honlap- és fórumtörténet, javaslatok, kritikák
(1 viewing) (1) Vendég

TOPIC: Honlap- és fórumtörténet, javaslatok, kritikák

re: #5374 (->NP) 13 nov. 2014 13:51 #5376

Nekem a régi fórum hozzászólásai is megvannak, sok jó képpel.

Most már átlátom annyira jelenlegi fórum működését, hogy elég gyorsan be tudom tölteni egy külön topicba.
Utolsó szerkesztés: 13 nov. 2014 13:57 általa: Nebularis.

Re: Honlap- és fórumtörténet, javaslatok, kritikák 13 nov. 2014 14:00 #5377

Tyűha! Inkább meg sem szólaltam.... Azt hiszem mindketten félreértettétek s szándékomat.

Azt hiszem a szokásos fórumos egymás melletti elbeszélgetésről van szó!

Én most tiszta vizet öntenék a pohárba, azután leszálltam a témáról.

- azt próbáltam elsősorban feszegetni, hogy a munkátokat megköszönni kell.
- próbáltam felajánlani némi fejlesztői kapacitást, kizárólag segítő szándékkal, esetleges feladatokat átvállalva.
- azt is gondolom, hogy a jelenlegi fórum, megfelel a jelenlegi célra, ezt próbáltam erősíteni.
- most már azt is gondolom, hogy mindezt nem kellett volna megtennem.

Ha bárki az írásomból más következtetést vont volna le, az félreértés volt, vagy pongyolán fogalmaztam. Persze azt se zárjuk ki, hogy én értelek félre titeket...

Ígérem, hogy ezentúl csak a topic címéhez illő bejegyzést fogok írni... Mással nem foglalkozom.
Utolsó szerkesztés: 13 nov. 2014 14:10 általa: gywareka.

re: #5377 (->gywareka) 13 nov. 2014 14:19 #5381

Én értettem, csak próbáltam rávilágítani, hogy merre érdemes haladni a változtatásokkal. Mint korábban írtam, szerintem új portál és fórum motor csak akkor jó választás, ha valaki(k) rászán annyi időt, hogy a jelenlegi adattömeget veszteség nélkül áthelyezi új környezetbe. Ez az, ami idő és munkaigényes. Ha valaki megcsinálja, annak elismerésemet fogom kifejezni.

Honlap- és fórumtörténet, javaslatok, kritikák 13 nov. 2014 15:08 #5382

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
A témához illő hozzászólásokat áthelyeztem ide ...
Utolsó szerkesztés: 13 nov. 2014 20:30 általa: Nebularis.

re: #5382 (->NP) 13 nov. 2014 20:40 #5389

re: #5388 (->Nebularis) 16 nov. 2014 12:32 #5417

Fogadatlan prókátorként hagy fűzzem hozzá,hogy az én olvasatom szerint a #4250 hozzászólás is ide kívánkozna. Tudtommal a srác rendszerfejlesztő.
És minden elismerésem és hálás köszönetem azért a javításokért, amivel ez a fórum jól használható, jól olvasható, egyszóval életteli lett.
Utolsó szerkesztés: 16 nov. 2014 13:45 általa: kaláris. Ok: kiegészítés

re: #5417 (->kaláris) 16 nov. 2014 14:02 #5422

És még az elejéről és a közepéről sok száz hozzászólást, amikor hiányoltak bizonyos funkcionalitást...

Még 1x, sem a fórum update sem más fórumra áttérés nem teszi olyanná a fórumot, mint az index fórum, amit a többség megszokott vagy szeretne látni. Az egy egyedi fejlesztés, a szabad forráskódú fórumokat pedig testre kell szabni, hogy használható legyen a közösség igényei szerint.

Nincs ingyen ebéd. Amikor az önjelölt programozó Józsika 1-2 nap alatt felrak egy kód sablont és azonnal top-level fejlesztőnek hiszi magát. Valahol dolgozni kell a rendszerrel. Ahogy minden rendszerrel dolgozni kell. A szabad forráskódból ki kell gyomlálni a felesleges csicsát és olyan funkcionalitást hozzáadni, amire adott esetben szükség van. Pontosan ezt csináljuk most...

Új rendszer tervezéséről itt szó sincs, erre majd akkor térjetek vissza, ha valaki megdobja a netgombaszt jó pár millió forinttal.

re: #5422 (->Nebularis) 17 nov. 2014 10:57 #5423

Szerintem lehetne használni valami verzió követős rendszert. Én mondjuk a git-et kicsit túl bonyinak tartom, jobban szeretem az SVN-t. A hozzászólásokhoz tartozó képeket nem feltétlenül kénbe berakni a repository-ba, mert nem ez a cél. De össze lehetne így dolgozni. Én front-endesként dolgozom most, ebben van tapasztalatom, régebben designerként is, de arra 1 kicsit ráuntam. A VCS a hatékonysága miatt lenne jó. Egy-két feladatot be tudnék vállalni. Back-endet sajnos nem.
Pl. nem lenne rossz a front-endet átrakni valami responsive sablonra, de az lehet túl nagy meló. Hasznos lehetne még valami teszt környezet kialakítása, hogy ne az éles oldalt romboljuk szét.

re: #5423 (->shuffle) 17 nov. 2014 11:02 #5424

Lehet először fel kéne mérni a kapacitásokat.

re: #5423 (->shuffle) 17 nov. 2014 14:00 #5425

Nagyon sok file van (>40ezer) és és kb. 3.2 GB a teljes méret. Ebből sok felesleges valószínűleg, pl. volt egy alternatív drupal install is a szerveren (amit már töröltem). De van valami egyéb cms is még fent, nem tudom ott vannak-e használt file-ok. Verziókezelőre szerintem csak a kunena-t érdemes felrakni.
Utolsó szerkesztés: 17 nov. 2014 15:08 általa: Nebularis.

re: #5423 (->shuffle) 17 nov. 2014 17:19 #5426

Teszt környezet avagy fejlesztői verzió nálam egy linux virtális virtuális gépben fut, ezen a site egy pontos másolata található (file-ok + mysql). Netbeans-en dolgozom rajta, csak a kunena file-ok vannak bent egy projektben, ezt tudom bármilyen verziókezelőre szinkronizálni (cvs, svn, git).

Legegyszerűbb a virtuális gépet átmásolni (vmware), úgy lényegében minden használatra készen adott, majd a verziókezelővel szinkronban tartani a változásokat.

Az úgy jó is lenne, ha a felületet szereted kovácsolni, ezzel szeretek legkevésbé foglalkozni...
Utolsó szerkesztés: 18 nov. 2014 00:11 általa: Nebularis. Ok: egy betű kimaradt

re: #5426 (->Nebularis) 24 nov. 2014 09:00 #5454

Nálam a benti gépen a wondows fut virtuális gépen. Elegem lett belőle, bár szimplán csak a local webszerver miatt. Front-endes lévén igen, a felületeket szeretem kaparászni.
Most éppen a Foundation-nel dolgozunk, a responsive framework-ök közül tán ez a legkevésbé fájdalmas.

re: #5426 (->Nebularis) 24 nov. 2014 09:04 #5455

Van egyébként valami template engine az oldalon? Régebben használtam smartyt. Most twiget használunk symfony2-höz. Hasznos lehet.

re: #5455 (->shuffle) 24 nov. 2014 10:57 #5456

Fejlesztői vm egy egyszerű linux lamp server, grafikus felület nélkül. Bármilyen vmware futtató környezetben el lehet indítani (player, workstation, server). De ha értesz hozzá, ugyanilyet pár óra alatt lehet csinálni más virtuális környezetben a site backup-ból (pl. virtualbox). Egyedül a backup mérete problémás, 3.2 GB és kb. 40 ezer file, amiból már sok ezer fölösleges file-t kirostáltam előzőleg (lásd korábbi hsz-ok). Mysql backup nem nagy.

Template engine itt nem lényeges. A környezet minden eleme fixen adott, amit nem én választottam és jelenleg nem tudunk változtatni rajta (lásd korábbi hsz-ok). Kunena saját template megoldása egyszerű hibrid php és xhtml, css kód túlnyomórészt külön, de nem mindenhol. Még a jelenleg használt site template sem cserélhető ki, mert a kódolási "hibák" (illetve nem megfelelő funkcionális viselkedés) kb. fele itt volt és itt módosítottam.

Azaz a módosításokat alapszinten kell csinálni. A kunena így ahogy van kb. 1600 file, ez már nem vészes szerintem...
Utolsó szerkesztés: 24 nov. 2014 11:02 általa: Nebularis.

Re: Honlap- és fórumtörténet, javaslatok, kritikák 24 nov. 2014 11:14 #5457

Egyébként a korábban szóba hozott Simple Machine Forum (SMF) sem lenne jó megoldás. Napokban láttam egy ilyet. Pont úgy lehet válaszolni benne egy hozzászólásra, mint a Kunenaban a "válasz idézettel" megoldás. Majd a válaszok sorra egymásba ágyazhatóak BBcode használatával.

Kunena ugyanezt tudja, de itt a fórumon szerintem senki nem képes így használni, mert nem értik a BBCode használatát, a forum soft pedig felkínálja még a több szintű beágyazást is...

Nebularis írta:
első szint
Nebularis írta:
második szint
Nebularis írta:
harmadik szint
Nebularis írta:
negyedik szint
Nebularis írta:
ötödik szint és így tovább...

Utolsó szerkesztés: 24 nov. 2014 11:20 általa: Nebularis.

NÉBIH gombavizsgálat 28 nov. 2014 06:38 #5483

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
Nem tudom, ki követte el, hogy szövegként bemásolta a szakellenőrök jegyzékét a "Gombavizsgálat országszerte" oldalra, de ez így, ömlesztve, baromi áttekinthetetlen.
Engedelmével törlöm hamarosan. A link egyébként simán nyílik, közönséges acrobat reader kell csak hozzá. Kompromisszumként azt lehet, hogy a linket átállítom a NÉBIH
ide vonatkozó oldalára, és akkor mindig az aktuális lista nyílik meg.
NP

re: #5483 (->NP) 28 nov. 2014 07:47 #5484

Bocs, én voltam, nem szántam véglegesnek, csak nem tudom miért nem nyílt nekem a link. (Van adobe a gépen.)Egyébként a NÉBIH csinos táblázata épp oly áttekinthetetlen sajnos, semmi rendszer nincs benne. Bizonyára csak a regisztráció időpontja szerinti a sorrend.

re: #5484 (->liscsim) 28 nov. 2014 13:11 #5485

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
liscsim írta:
Bizonyára csak a regisztráció időpontja szerinti a sorrend.

Így van, kényelmes megoldása ill. nem megoldása a feladatnak.
Javasolni fogjuk a NÉBIH-nek, hogy megyék szerinti bontásban legyen.

Re: Honlap- és fórumtörténet, javaslatok, kritikák 02 dec. 2014 15:42 #5492

Biztos valami helytelen Chrome beállítás miatt, ilyen hiányos a fejrész nálam egy ideje...
Csatolmányok:

re: #5492 (->liscsim) 02 dec. 2014 19:55 #5493

Nekem teljesen normális a fejléc megjelenése:
Csatolmányok:
Utolsó szerkesztés: 02 dec. 2014 19:58 általa: kaláris. Ok: nem látom a képet

re: #5492 (->liscsim) 02 dec. 2014 21:32 #5494

Nálam minden böngészőben jól jelenik meg, chrome-ban sem tudom reprodukálni. Kód validátor dob néhány figyelmeztetést joomla javascript kódrészekre, de ezek régóta nem változtak.

1. Valamilyen régi helyi böngésző cache tartalmat használ a géped, ami közben változott a szerveren. Ilyenkor F5-refresh-reload, cache teljes törlése (pl. CCleaner)

2. Chrome sérült vagy malware (vírus) fertőzött, ami gyakori windows alatt. Ilyenkor uninstall, reinstall legfrissebb verzióval. Teljes vírus-malware ellenőrzés a gépen

3. Speciális chrome beállítás vagy bővítő modul okozza, feltételezem másik böngészővel jól jelenik meg nálad is. Megoldás ugyanaz mint előbb
Utolsó szerkesztés: 02 dec. 2014 22:13 általa: Nebularis.
Létrehozás ideje: 0.60 másodpercek

Copyright © 2012 NetGombász Egyesület.
Webmester: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.