Isten hozott, Vendég
Felhasználónév: Jelszó: Emlékezz rám

Honlap- és fórumtörténet, javaslatok, kritikák
(1 viewing) (1) Vendég

TOPIC: Honlap- és fórumtörténet, javaslatok, kritikák

Honlap- és fórumtörténet, javaslatok, kritikák 10 nov. 2014 07:55 #5318

Egy kérdésem van még komment ügyben. Sokszor nagyon jó hozzászólásokat olvasok, amikhez reakcióként nem jó egyik hangulatjel sem, de nagyon esetlennek tartanám, hogy pl. úgy szóljak hozzá, hogy milyen igazad van. Mint amatőr kérdem, hogy a lájkolás közvetlenül a kommenthez megoldható? Hasonlóan a fészhez.

re: #5318 (->kalapos) 10 nov. 2014 08:43 #5319

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
kalapos írta:
nagyon esetlennek tartanám, hogy pl. úgy szóljak hozzá, hogy milyen igazad van.

Pedig milyen igazad van! - és még hozzáírsz két mondatot, ami a témában a saját véleményed. Ezt a lájk gomb nem tudja.
(egyébként, a Netgombásznak van f@szbúkos oldala is, ott kedvére lájkolhat mindenki)
ON
Tegnap "Magas-Mátra" - by shroomer. Verőfény, 16C, napozni lehetett.
Étkezési gomba: sárga róka, lila pereszke, nagy őzláb, (szürke töli)
meg még 32 meghatározott 'tufa'.
Utolsó szerkesztés: 10 nov. 2014 12:21 általa: NP.

re: #5318 (->kalapos) 10 nov. 2014 12:26 #5321

Megoldható, de a közeljövőben nekem biztos nem jut rá időm. Jobban átgondolva, a facebook szerű like nem biztos hogy ide való, ebben osztom NP álláspontját. Valami egyéb koncepció talán, erre ötlet kellene...

Amit viszont meg tudok csinálni:

- szótár feltöltő form ezen a héten (részletek később)
- tooltip a szótárhoz januárban
- fórum kereső javítása valamikor később jövőre, amikor jut rá időm

re: #5319 (->NP) 11 nov. 2014 07:58 #5335

Egyre szenilisebb vagyok. Rákerestem a Netgombász Facebookos oldalára és nemhogy van, de kiderült, hogy tagja is vagyok. A lájkolással kapcsolatban, csak egy példát hoztam. Utánam valaki feltett egy pár külföldön frissen szedett vargányás képet, ilyen esetekre gondoltam, hogy nem szeretném a hozzászólások számát növelni, csak alul az övénél jelezni, hogy tetszik. Eddig is sok olyan poszt volt amihez érdemben nem akartam hozzászólni, bár tetszett a megosztás. Ilyenkor a posztoló semmilyen visszajelzést nem kap arról, hogy valaki egyáltalán látta-e a megosztását és tetszik-e neki. Ezt a véleményemet jobbító szándékkal javasoltam, de ahogy a rövidítések jelmagyarázatánál is volt vagy lájkolja valaki, vagy nem. A technikai kivitelezés lehetőségének mikéntjére, a korábbi indokokat elfogadva nem várok választ.

re: #5335 (->kalapos) 11 nov. 2014 08:12 #5336

Lájk!

re: #5335 (->kalapos) 11 nov. 2014 10:57 #5337

Képek pontozása jobban hangzik, csak a mechanizmust kellene kidolgozni. Ha van még vállakozó kedvű fejlesztő erre a feladatra, jelentkezzen. Javascript, ajax és mootools azok a területek, ahol ki kellene fejteni az innovációt

re: #5337 (->Nebularis) 12 nov. 2014 09:01 #5354

Mootools nem mene. jQuery
Butaság lenne valami vcsbe rakni az oldalt?

re: #5306 (->kmisi) 12 nov. 2014 09:50 #5356

Köszönöm a tanácsokat, azonban én nem Chromeot használok, hanem Firefoxt; ha a képet bezárom, bezárul az egész topic. de ezt azóta segítségetekkel megoldottam. nem tudom azonban, hogy mások maguktól rájönnek-e erre a rendhagyó megoldásra; én mßég nem találkoztam vele.
A másik kérdéssel azonban több gond is van; én nem látok ott zöld számot. de ha látnék is, ezexerint csak "bonyolult" matematikai müvelettel következtetve, kényelmetlenül alulról fölfele olvasva jutnék a kívánt eredményhez. Ezért szerintem változatlanul kívánatos lenne a fordított chronologikus sorrend, vagy az, hogy ki-ki kedve szerint megválaszthassa.

re: #5354 (->shuffle) 12 nov. 2014 12:28 #5359

Én is többet használtam a jquery-t, de ide mootools került (nem én raktam fel). Lényegében ugyanolyan, oop js, nem nehéz használni. Szótár feltöltőt ebben csináltam, héten feltöltöm, ha lesz rá idő.

Bármilyen új alapra helyezés legfőbb akadálya az itt felgyűlt nagy mennyiségű adat (képek, cikkek, hozzászólások, stb) szétválogatása, áttöltése és egy új rendszer betanítása az itteni adminoknak. Több hónapos folyamat lenne, amire szerintem kizárt hogy most bárkinek ideje lenne. Jelenlegi kisebb foltozgatásokkal használható a rendszer...

re: #5356 (->Taormina) 12 nov. 2014 12:31 #5360

Vélhetően vmi ősrégi firefox fut nálad, vagy konzekvensen rossz helyre klikkelsz.. Verzió számokat tudnál írni? Böngésző és operációs rendszer.

Másik:

login -> fórum (főmenü) -> fórum profilom (főmenü) -> szerkeszt (narancssárga gomb jobboldalt) -> fórum beállítások -> Preferált Üzenet rendezés: utolsó bejegyzés elsőként (legördülő menü) -> Mentés
Utolsó szerkesztés: 12 nov. 2014 12:43 általa: Nebularis.

re: #5360 (->Nebularis) 12 nov. 2014 19:04 #5362

Win XP professional service pack 3 Firefox 33.1
De így most már minden megoldódott.
Ezeket az agyafúrt megoldásokat a topictársak vajon maguktól találják ki/meg?

re: #5362 (->Taormina) 12 nov. 2014 19:17 #5363

Taormina írta:

Ezeket az agyafúrt megoldásokat a topictársak vajon maguktól találják ki/meg?

Már bocsánat, de a felhasználói szintű ismereteket mindenkinek magának kellene elsajátítani. A számítógép egy lehetőség. A könyv se magát olvassa. Neked kell megtanulni olvasni.
(Anno a titkársági dolgozók megkértek hozzak létre egy dokumentumok2 mappát, mert szerintük a dokumentumok mappa hamarosan tele lesz....)
Mint mondtam bejelentkezés után fórum -- friss témák
Csatolmányok:
Utolsó szerkesztés: 12 nov. 2014 19:24 általa: kmisi.

re: #5363 (->kmisi) 12 nov. 2014 21:07 #5364

Én mondjuk sose használom a friss témák gombot. Aki magának beállította, vagy akinek voltam kedves beállítani barátságból, annak fordítva, vagyis a legfrissebb hozzászólásokkal kezdődik. Akinek nem így van, és szól, szívesen átállítom.
Utolsó szerkesztés: 12 nov. 2014 21:09 általa: liscsim.

re: #5363 (->kmisi) 12 nov. 2014 22:46 #5366

Már megbocsáss, de a windows fölhasználásnak mostanra már csaknem két évtizedes hagyományai vannak, ami mindenhol ugyanúgy müködik. Ilyen például egy oldalról megnyitott kép vagy link viselkedése. Ez általában eleve új ablakban nyílik meg, de ha nem, a vissza gombbal visszatalálsz oda, ahonnan jöttél. Az, hogy itt máshogy van, nem baj, ha világos használati utasítást adnak hozzá, hogy itt a fehéret feketének nevezik.Önmagában nem probléma, csak tudni kell róla és hozzá kell szokni.
A másik a találatok ill. hozzászólások szortírozása, ami szokás szerint gombnyomással könnyüszerrel kiválasztható, vagy megváltoztahtató. Ez ugyan itt is így van, csak a gomb van jól elrejtve egy szokatlan helyre, a fölhasználó személyes adatai közé. Ez sem baj, nekem most már Nebularis részletesen elmagyarázta.
Csak arra lennék kiváncsi, hogy ezekröl a rejtélyes trükkökröl újoncok, vagy kevésbé rafinált fölhasználók miként szereznek tudomást.

re: #5366 (->Taormina) 13 nov. 2014 00:36 #5367

Annyi igaz ebből, hogy a Kunena "európai ésszel" elég nehézkesen érthető. Kódnál is ezt vettem észre (ill. korábban le is írtam). Van benne egyfajta keleties dagályosság, kevés racionalitással ötvözve...

A többi, firefox friss nálad, Xp-t viszont szerintem ne használj, főleg neten ne. Mára szinte kivédhetetlenek benne a vírus/malware támadások a netről, ami számtalan hiba, bosszúság forrása lehet. Firefox is viselkedhet benne rendhagyóan, ha fertőzöttek a rendszerfile-ok.

re: #5366 (->Taormina) 13 nov. 2014 09:28 #5368

Hát a windows felhasználásának 2 évtizedes felhasználásáról csak ennyit. (Mellékelt kép)

Arról meg, hogy egy adott böngészőben mi hogyan viselkedik, milyen kép hogyan nyílik meg, egy honlap hogy működik, hogy jelenik meg, inkább a böngészőket és az adott oldal fejlesztőit kell okolni.

Elvileg szabványokon alapul a megjelenítés, mégis örök küzdelem, hogy melyik böngésző vajon hogyan reagál egy funkcióra. Bizony ez még mai is küzdelmes dolog a fejlesztők számára. Az pedig, hogy valami funkcionálisan, hogyan üzemel, pl. egy kép kezelése a böngészőben, végképp nem windows probléma.

Én inkább ezt úgy közelíteném meg, hogy vannak felhasználói szokások, trendek. Ennek megfelelni akár a divatnak, általában bizony kutya sok munkát igényel.

Ennek az oldalnak a fejlesztője nem Nebuláris, így neki minden igény vagy hasfájás esetén a szabadidejében kell belefejleszteni egy már adott környezetbe.

Én azt mondom, hogy ezzel a fórummal így együtt lehet élni, ismerni és elfogadni a hibáit. Nekem személy szerint nem tetszik, de tökéletesen el tudom fogadni és együtt tudok élni vele, mert amire kell arra tökéletesen tudom használni. Nevesül gombász és nem gombász társakkal élményeket, infókat megosztani.

Szóval azt kéne belátni, hogy mi itt nem egy jól fizető megrendelő szerepében vagyunk, ezért szvsz kizárólag a javaslatnak van helye és nem a kritikának.

Remélem senkit nem bántok meg, csak próbálok rávilágítani a lényegre.
Csatolmányok:
Utolsó szerkesztés: 13 nov. 2014 09:34 általa: gywareka.

re: #5368 (->gywareka) 13 nov. 2014 12:06 #5369

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
Ha lesz egy kevés időm, összefoglalom a honlap, ill. a fórum történetét.
Nagyon röviden addig is: sok-sok "társadalmi munkáról" és kevés pénzről szól.

re: #5369 (->NP) 13 nov. 2014 12:17 #5370

Szia!

Szerintem félreértettél... Azt gondolom azonos a véleményünk... Ne fáradj az összefoglalóval, szvsz lényegtelen...

Félreérthető voltam... Az adott oldal fejlesztői=kunena fejlesztői, nem arra céloztam aki összerakta a joomla-t.
A kunena fejlesztőiről meg úgy sem fogsz tudni nyilatkozni...

Nebularis!

Nem lehet, hogy egy kunena frissítés sok mindent megoldana? (Tudom a bele, hozzáfejlesztések elvesznének)
Ha friss, akkor meg nem szóltam....
Utolsó szerkesztés: 13 nov. 2014 12:22 általa: gywareka.

re: #5368 (->gywareka) 13 nov. 2014 12:23 #5371

Csak pár dolgot javítottam (a szabad forráskódban), a fórum létrehozásában nem vettem részt.

A továbbiakban viszont bárki csatlakozhat a fejlesztéshez...

re: #5371 (->Nebularis) 13 nov. 2014 12:45 #5372

Utolsó szerkesztés: 13 nov. 2014 12:50 általa: gywareka.

re: #5370 (->gywareka) 13 nov. 2014 13:37 #5374

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
Egyáltalán nem értettelek félre: nem a joomláról, és nem a pillanatnyi honlapról akartam beszélni, hanem egyáltalán, hogy- és mióta működik netgombász honlap.
Azért leírom, hátha másokat érdekel, te legfeljebb átugrod.
Utolsó szerkesztés: 13 nov. 2014 14:01 általa: NP.

re: #5370 (->gywareka) 13 nov. 2014 13:41 #5375

A Kunena nem az a fórum koncepció, amit az itteni felhasználók elvárnak, akkor sem, ha frissíted. Röviden ennyi. Nézz utána a neten. Ha ezt tennénk, elölről kezdődne egy csomó probléma...

Ötletelés helyett csinálj egy klón fórumot (teszt webcímen), mutasd be és szavaztasd meg. A szükséges backup-okat oda tudom hozzá adni.
Utolsó szerkesztés: 13 nov. 2014 13:52 általa: Nebularis.
Létrehozás ideje: 0.53 másodpercek

Copyright © 2012 NetGombász Egyesület.
Webmester: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.