Isten hozott, Vendég
Felhasználónév: Jelszó: Emlékezz rám

Gombahatározói segítség
(1 viewing) (1) Vendég

TOPIC: Gombahatározói segítség

re: #15456 (->ttamas) 30 szept. 2019 16:58 #15457

Köszi Tamás! Ezek szerint látszani kéne a gumónak. Úgy hittem az csak kiemelve látszódik.

re: #15457 (->kaláris) 30 szept. 2019 17:17 #15458

Ha volt is gumója, nem biztos, hogy látszódna a képen. Mintha egy borostyánlevél lenne a tönk tövében, ami valószínűleg kitakarná. Annyi látszik még a fűszálak alapján, hogy viszonylag kis termetű a gomba. De igazából nekem ennyi elég, amit megállapítottatok közösen: a nagy őzláb teljes nyugodtsággal kizárható.
Utolsó szerkesztés: 30 szept. 2019 17:18 általa: spityu.

Re: Gombahatározói segítség 02 nov. 2019 11:29 #15703

Kis elvi jelentőségű segítséget kérnék. Azért, hogy legközelebb felszedjük-e őket. Felülről a lila tönkű pereszkére hasonlító gombákat találtunk egy olyan helyen, ahol csak azt szoktunk találni régebben. Viszont a tönkökön abszolút nincs nyoma lilás pikkelyeknek. Illatra tipikusan pereszke illatúak. A kérdésem az volna, hogy ezek vajon márványosak vagy egyéb pereszkék lehetnek? A tálcán két karéjból, félboszorkánykörből származó termőtestek vannak. A bal oldaliak azok, amik nagyon hasonlítottak felülről a ltp-re. A jobb oldaliak tapintásra bársonyosak (és a bal alsó sarokban lévő is). Ez az adag most megy a kukába, mert hétfőn lesz legközelebb gombavizsgálat, meg van elég ltp.
Csatolmányok:

re: #15703 (->spityu) 02 nov. 2019 12:24 #15704

A márványos pereszke jó tipp. Nyugodt szívvel dobd ki, nem egy jóízű faj.

re: #15704 (->Szömi) 03 nov. 2019 15:50 #15708

Köszi szépen! Igazság szerint olyan régen találtam már márványost, hogy el is felejtettem, hogyan is néz ki. Valamiért az rémlett, hogy sokkal nagyobb az eltérés az azonos területen növő ltp-hez képest.
Létrehozás ideje: 0.29 másodpercek

Copyright © 2012 NetGombász Egyesület.
Webmester: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.