Isten hozott, Vendég
Felhasználónév: Jelszó: Emlékezz rám

Gombahatározói segítség
(1 viewing) (1) Vendég

TOPIC: Gombahatározói segítség

NP írta:
Gyermek kenyérgombának tűnik.
Füstölt sprotni szaga van?

Na most van baj! Nem ettem még füstölt sprotnit... Bár el tudom képzelni... Majd reggel megszagolom. Bár szimatoltam és nem éreztem halszagot, de majd jobban megfigyelem...
NP írta:
Gyermek kenyérgombának tűnik.
Füstölt sprotni szaga van?

És igen! Ott a sok pont. Először enyhe szilvapálinka illatot éreztem, de érthető mert lehúztam egy felest reggeli emésztéssegítőnek.

Azután széttörtem és szimatoltam. Meglett az olajos halszag. Nem túl erős és nekem nem is füstölt, de határozottan olajos halszag...

Ott a sok pont! Köszönöm!

És még egy látatlanban! Nem várok pontos választ, de hátha.
Találtam olyan vargányát-tinórut(?) ami pontosan úgy nézett ki mint a nyári. DE! Még világosabb kalapszín, nem nyálkás és sokkal sokkal citromsárgább termőréteg, nem vajszínű. A tönk inkább átlagosan vastag de hengeres volt, mint az érdesnél, de sima és sárga volt az is. Nagyon szép és friss de kifejlett, jó maroknyi példány volt volt(A színek miatt mondom, a hasonló korú nyári tuti vajsárga termőrétegű). Megkóstoltam... Nem vargányára jellemző íze, illata volt inkább kicsit fura, nekem szappan íznek tűnt. Most meg ne kérdezzétek milyen szappant szoktam enni!
Természetesen nem került bele semmilyen ételbe és sajnos fotó nem készült róla, amit így utólag már bánok...

Ha így is menne esetleg vagy lenne tipp, akkor össze tudnám vetni az emlékeimmel... Mondjuk belőletek simán kinézem, hogy így is megy!
Utolsó szerkesztés: 06 szept. 2014 08:30 általa: gywareka.
  • NP
  • Kijelentkezve
  • .
Ha tudhatnánk vmit a termőhelyről, talán közelebb vinne a megfejtéshez.
NP írta:
Ha tudhatnánk vmit a termőhelyről, talán közelebb vinne a megfejtéshez.

Börzsöny, Törökmező melletti tölgyes..
  • Szömi
Leírásod alapján okkerszínű tinóru lehet, melynek tönkjén érezhető a kellemetlen karbolszag.
Szömi írta:
Leírásod alapján okkerszínű tinóru lehet, melynek tönkjén érezhető a kellemetlen karbolszag.

Köszönöm! Ő volt! Így a képek alapján amit a neten találtam....

Tudtam, hogy tudjátok....

Na már most ott rontottam el ezek szerint, hogy pont a tönkjét kóstoltam, mert a többi vargányánál sokszor vágok le onnan egy karikát, mert imádom az ízét..
Na ez meg nem az az íz volt... Sejtettem, hogy nem lesz ez mérgező vagy rossz gomba, de nem ismertem=nem használtam fel...

Még1x köszönöm a segítséget!

ps: Amúgy ettetek már ilyet (gondolom persze!) finom? Gyakori nálunk?
Utolsó szerkesztés: 07 szept. 2014 08:29 általa: gywareka.

Okker . (->#4086) 07 szept. 2014 10:02 #4087

Ha jól emlékszem 2012-ben jöttünk haza többször, egy Tőled nem oly távoli erdőből, okkerrel a kosarakban. Vargánya nem lévén ezt szedtük szamárnak.

Re: Gombahatározói segítség 07 szept. 2014 19:17 #4090

Jól gondolom, hogy ez fehér porhanyósgomba?
Csatolmányok:

Re: Gombahatározói segítség 07 szept. 2014 19:24 #4091

Ez pedig, nagyspórás csiperke?
Csatolmányok:
  • Szömi
Kedves Banita!

Úgy tűnik, hogy mindkét gombafaj nevét eltaláltad, de a virtuális gombahatározás, étkezési szándékkal szedett gombák esetén, nem elegendő!!!

re: #313 (->macsek) 19 szept. 2014 13:55 #4283

Sziasztok!

Van a sötét trombita illetve a szürke rókagombával összekeverhető más, nem ehető faj?

Re: Gombahatározói segítség 26 szept. 2014 10:17 #4403

• pardosa
Kedves gombászok!

A Vend-vidéken, Kétvölgy közeleében találtam ezt a rókagomba fajt. Nem találom a határozókban. Ez lehet a tölcséres rókagomba egy sárgás színváltozata vagy egy másik faj? A területen százezres nagyságrendben van a szagos és tölcséres rókagomba. Ebből a sárgás színűből azonban csak egy szobányi foltban találtam. Tudja valaki, hogy mi lehet ez?

A segítséget előre is köszönöm!

gomba.jpg

gomba2.jpg

re: #4403 (->pardosa) 27 szept. 2014 07:13 #4417

Ewald Gerhardt: Gombászok kézikönyve - Sárgatönkű rókagomba.
Csatolmányok:
Utolsó szerkesztés: 27 szept. 2014 07:15 általa: kaláris. Ok: nem jelent meg a kép!

Re: Gombahatározói segítség 27 szept. 2014 09:06 #4420

üdv

alábbi mi lehet?

IMG_0764.JPG

re: #4417 (->kaláris) 29 szept. 2014 10:53 #4465

• pardosa
Köszönöm szépen!

Re: Gombahatározói segítség 29 szept. 2014 19:59 #4483

Mi van ezzel a gyökeres csiperkével (Agaricus romanescii)? Úgy tűnik, belebotlottam, de alig találok magyar nyelvű irodalmat róla. Tudtok róla valamit?
100_8803.JPG

Re: Gombahatározói segítség 08 okt. 2014 08:55 #4638

Most meg vörösödő, nem sárguló gyökeres csiperkébe botlottam. Hallottatok róla már?
100_8858.JPG

100_8859.JPG

re: #4420 (->csebecse) 13 okt. 2014 05:14 #4803

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
Azt hittem, már kilőtték
Sztem csoportos álpereszke.

ma találtam, de nem tudom mi ez 19 okt. 2014 18:36 #4948

• pyroklzs
Üdv! Tönkön nőtt (lombos), olyan mint a jégsaláta, gumis mint a júdásfüle, de nem nyákos, teljesen száraz, vöröses-lilás. Valaki tud segíteni. Csak a nagy csomóból, egy kis részt vágtam le a fotózás kedvéért!
20141019_004.jpg
Csatolmányok:
Utolsó szerkesztés: 19 okt. 2014 18:42 általa: .

re: #4948 (->pyroklzs) 21 okt. 2014 20:12 #5004

• Szömi
Fodros rezgőgomba / Tremella foliacea

Re: Gombahatározói segítség 30 okt. 2014 08:00 #5106

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérek én is. Milyen gomba ez?
Kösz!
Kmisi
Csatolmányok:

re: #5106 (->kmisi) 03 nov. 2014 15:27 #5217

Szerintem valamelyik fakógomba...
Utolsó szerkesztés: 03 nov. 2014 15:28 általa: beetee.
Létrehozás ideje: 0.64 másodpercek

Copyright © 2012 NetGombász Egyesület.
Webmester: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.