Isten hozott, Vendég
Felhasználónév: Jelszó: Emlékezz rám

Gépház
(1 viewing) (1) Vendég

TOPIC: Gépház

re: #15647 (->spityu) 25 okt. 2019 06:01 #15649

Én nem tudtam volna ilyen szépen megmondani, mit is szeretnék, de csatlakozom.

re: #15649 (->ttamas) 25 okt. 2019 14:04 #15651

Hurrá, akkor jó a megfigyelésem. Abban maradtam - részemről -, hogy nem foglalkozunk vele, mert belátható időn belül nyugdíjazásra kerül a mostani fórum.

Re: Gépház 30 okt. 2019 10:14 #15695

Kedves Fórumozók!

Az elkövetkező napokban néhány beállítást és módosítást végzek az oldalon.
Előfordulhatnak, kisebb problémák, átmeneti hibajelenségek.

Amennyiben ez számodra megoldhatatlan és tartós problémát okoz, kérlek jelezd a webmester email címen.

Megértéseteket köszönöm!

Re: Gépház 04 dec. 2019 20:05 #15876

Nem nyafogásból írom, de megint kezdi elfelejtegetni a sessiont a fórum. Persze, ha valami kézi beavatkozások történtek, akkor tárgytalan. Csak azért írom, hogy megfigyelés alapján esetleg lehessen valamihez kötni a eseteket. Egyébként az utóbbi időben sokáig "bejelentkezve maradt", legalábbis nálam.

re: #15876 (->spityu) 04 dec. 2019 23:20 #15879

Nem történt semmilyen beavatkozás. ilyen, többnyire akkor történik, ha böngészőt/eszközt gyakran váltogatod. pl mobil, laptop és asztali pc-n is bejelentkezel. Ez egy viszonylag régi motor. Ezzel a problémával már csak együtt kell tudni élni egy ideig.

Ha megnyugtat, nálam is jelentkezik, de nem érdemes foglalkozni vele.
Utolsó szerkesztés: 04 dec. 2019 23:20 általa: gywareka.

re: #15879 (->gywareka) 05 dec. 2019 01:45 #15883

Ez most más, ill. a fórumot egyetlen eszköz egyetlen böngészőjéből nézem. De nincs jelentősége.

Re: Gépház 10 dec. 2019 11:21 #15909

Kedves Fórumozók, mivel a tagságom megszüntetése után semmilyen visszajelzést sem kaptam a további működést illetően (pl. azon Elnökségi tagoktól akik kritizálták a fórummal kapcsolatos hozzászólásaimat), a honlap működtetésével kapcsolatban, a következő lépéseket tettem:

- Eredeti kérésemnek megfelelően a gywareka felhasználót inaktiváltam (Mivel ezt jelenleg elnökségi tag most nem tudja megtenni)
- létrehoztam egy Rendszergazda felhasználót, aki a honlap ügyes bajos dolgainak ellátására jogosult.
- Mivel vállaltam, a köv. közgyűlésig ellátom a rendszergazdai teendőket, ezt kizárólag a fórum működésével kapcsolatosan végzem. Egyéb témákban, mint ügyeletes rendszergazda nem kívánok hozzászólni.
- A Rendszergazda felhasználó hozzáféréseit az Elnökség kérésére bármikor átadom a kiválasztott személynek.

Üdv:
gywareka
Utolsó szerkesztés: 10 dec. 2019 11:26 általa: Rendszergazda.

Re: Gépház 10 jan. 2020 11:49 #15958

Sziasztok!

NP NICK nevű felhasználót a mai napon, saját kérésére, inaktiváltam a fórumon.

Re: Gépház 12 jan. 2020 18:59 #15962

I'll be back.

re: #15962 (->gywareka) 12 jan. 2020 19:53 #15963

Utolsó szerkesztés: 12 jan. 2020 19:55 általa: galasz01!.

re: #15962 (->gywareka) 12 jan. 2020 20:19 #15964

Hiányzott a Joomla-konzol?

re: #15964 (->spityu) 13 jan. 2020 09:23 #15965

Elmondhatatlanul.
Rendszergazda részére!

Szíveskedj, a mai nappal inaktiválni engem is!

Köszi: Szömi, a félszemű
Vakok között a félszemű a király...
Utolsó szerkesztés: 13 jan. 2020 18:57 általa: Szömi.

re: #15968 (->Szömi) 13 jan. 2020 22:28 #15969

Szömi írta:
Rendszergazda részére!

Szíveskedj, a mai nappal inaktiválni engem is!

Fájó szívvel, de a kérésednek megfelelően kinyomtam a felhasználód Szömit. Azaz inaktiváltam a hozzáférésed.

Feltöltések 25 aug. 2020 11:25 #16535

Kedves Gyula!

Azt hittem eddig már sikerült jeleznem, hogy szakmabéli vagyok (okleveles villamosmérnök, BME informatika szak, 1993). Nem az a gondom, hogy nem értem mit csinál a fórum motor, hanem az, hogy valamelyik komponens hibás, de nehéz beazonosítani, hogy melyik.

A Kunena konvertálja és átméretezi a feltöltött képeket. Ha van elég munkaterülete, akkor könnyebben, dinamikusan változik a terület a használat függvényében. Ez rendben van. Az elv és a megvalósítás is. Téged senki sem hibáztat. (Arról nem beszélve, hogy miért is kellene más kódjáért felelősséget vállalnod).

De nálam eddig nem jut el a böngésző. A file tallózása után a Csatolmányok utáni input mezőbe nem emeli be a kitallózott file nevét, de ha elküldöm, akkor a POST már működik és a Kunena dolgozik szépen, ahogy kell.

Tehát a gond vagy a FireFoxban van nálam kliens oldalon (valamelyik frissítés? Firefox 79.0, 64 bit, Windows 7), vagy a Kunena által generált JavaScriptes weboldal valahol megmakkant (valamelyik szerver oldali frissítés?). Ezt nem tudom, de szerintem Te se. Elnézést kérek, ha tévednék. Minden megoldás érdekel.

Minden segítséget megköszönök a nyomozásban. És külön köszönöm a munkádat, mert a fórum most sokkal stabilabb, mint az előző években. Ez bizonyosan a Te munkád.

(Ez a feltöltési bug nekem csak annyi kellemetlenséget okoz, hogy egyesével kell hozzáadogatnom a képeket és utána újra szerkeszteni az bejegyzést. Kibírom )

Gombázzunk!

re: #16535 (->MicroWizard) 25 aug. 2020 13:13 #16537

MicroWizard írta:

De nálam eddig nem jut el a böngésző. A file tallózása után a Csatolmányok utáni input mezőbe nem emeli be a kitallózott file nevét, de ha elküldöm, akkor a POST már működik és a Kunena dolgozik szépen, ahogy kell.

Tehát a gond vagy a FireFoxban van nálam kliens oldalon (valamelyik frissítés? Firefox 79.0, 64 bit, Windows 7), vagy a Kunena által generált JavaScriptes weboldal valahol megmakkant (valamelyik szerver oldali frissítés?). Ezt nem tudom, de szerintem Te se. Elnézést kérek, ha tévednék. Minden megoldás érdekel.

Minden segítséget megköszönök a nyomozásban.

Látod ezt jó, hogy megírtad. Több szem többet lát! Én is ugyanezt használom kliens oldalon!
Mivel valószínűleg tényleg teljesen ugyanaz, kivéve, hogy nálad talán(?) angol, nálam magyar a Windows és Firefox, ez okozhat gondot, de ezért akár tesztelhetünk is, Gyulának segítve, hogy nálam is fellép-e ez a "kellemetlenség" avagy sem, beazonosítva jobban a kliens vagy szerver oldalt.
Annyit már most mondhatok, hogy a "File hozzáadása" gombra kattintva és kitallózva a Csatolmányok mezőbe nálam bekerül egy "fakepath" hivatkozás, majd az "Elküld"-del megy minden egyszerre. A kép pontosan oda kerül az üzenet mezőbe, ahol a kurzort hagytam. Persze mindig a végére teszem, talán nem is lehet ezt másképp, ezt még tesztelnem kell. Tehát előbb a szöveget írom oda, majd Enter kétszer, és ott látom a képet az Elküld után. Tudom, próbálnom kell másképp is, több képpel és szöveg belsejébe(?), de ehhez előbb gombáznom kell, hogy legyen kép!!!
Ami biztos, nálam kitölti a böngésző a Csatolmány mezőt!
Utolsó szerkesztés: 25 aug. 2020 13:37 általa: Popenka. Ok: Pontosítás, tesztelem még

re: #16535 (->MicroWizard) 25 aug. 2020 20:07 #16546

Kedves MW és Popenka!

Egyáltalán nem sértődtem meg, pláne nem bántottál meg. Csupán a magam stílusában jeleztem azt, hogy mindnyájan tudjuk, hogy az oldal elavult. Nagyon elavult. Roskadozik. Egyik dúc kerül a másik alá, hogy működjön. Ráadásul az évek során sok minden, többek keze által történt vele. Az adatbázis struktúra pl. totális őskáosz! Egy horror kb. Csak a régi, "régi" oldal rendbetétele elvitte fél napomat anno. (Bár nem tudom minek ragaszkodunk hozzá, de hja az érzelmek! )

Pusztán arra igyekeztem rávilágítani, hogy az egész gazdasági totálkár. Egyáltalán nem éri meg a munkát a foltozgatása, miközben kisebb kompromisszumokkal simán együtt tudunk vele élni egyelőre. Mégis évről, évre bedobja a témát valaki. Többször megbeszéltük, engedjük ezt el.

A jó hír az, hogy sikerült migrálnom a teljes fórumot és annak TELJES TARTALMÁT egy korszerű fórum motorba. Az új oldal hamarosan üzemelni fog. Inkább erre koncentráljunk majd és igen, jól jönne a segítség is alkalomadtán... Az ég szerelmére bírjátok már ki egy kicsit. Én is a napi dolgaim mellett csinálom éjszakánként amikor ráérek. Igazából úgy látom, hogy az IT-seken kívül, (bocs) ez a jelenlegi kép izé dolog, már senkit nem nagyon zavar. Mindenki megtanult vele együtt élni.

A jövőbeni működéshez pedig, úgyanúgy figyelni kell a képfeltöltéseknél, mert, ha átméretezzük, ha korlátokat szabunk, egyik sem lesz tökéletes megoldás. De ezt majd együtt kialakítjuk. És igen SZVSZ kerülni kell majd a jövőben a LUTRA albumosodást is. Hiszem, hogy ezt is közösen meg tudjuk oldani.

Addig is egy teljesen laikus, mondhatni parasztos megoldás az átlag felhasználók számára is. Szinte mindenki a fb-ra rakja fel a fotói nagy részét. A fb jelenleg teljesen jól optimalizálja a képeket, nyilván szintén költséghatékonysági okok miatt.

Szóval nem túl elegáns, de tök jól működik, ha nem a 48 millió megagiga okos kütyűkről képeket szuszakoljuk fel egyből ide százasával, hanem azokat amiket már megetettünk pl. a fészbúkkal. Ehhez nem kell technikai tudás sem és tök jó lesz a végeredmény is.
Utolsó szerkesztés: 25 aug. 2020 20:26 általa: gywareka.

re: #16546 (->gywareka) 26 aug. 2020 16:53 #16553

gywareka írta:
Kedves MW és Popenka!
Addig is egy teljesen laikus, mondhatni parasztos megoldás az átlag felhasználók számára is. Szinte mindenki a fb-ra rakja fel a fotói nagy részét. A fb jelenleg teljesen jól optimalizálja a képeket, nyilván szintén költséghatékonysági okok miatt.

Kérlek, te se értsd félre!
Én csupán egy segítő kommentárt írtam, fene se tudta, hogy mit tervezel vagy csinálsz éppen. Igazából MW-nek szólt, hogy itt nálam, véletlenül ugyanazzal a konfiggal működik valami, ami nála lehet nem úgy. Csak oldalról vagy érintett, ha ez az információ segíti a munkádat. Részemről öröm, hogy ez itt hősi küzdelmek árán akár, de működik.
Az én tudásom kevés ehhez, én nem vagyok végzett informatikus. Csak amolyan szakirányú diploma, amihez megkerülhetetlen dolgokat kell tudni informatikából is. Viszont PowerUser-ként gondolhatsz rám. Már a PC megjelenése előtt programoztam, de nem vagyok programozó. Sem weben, se adatbázisban, se máshol, nem az én világom. Viszont üzemeltetési tapasztalataim vannak, az elmúlt évtizedekből. Innen tudom, hogy a legtöbb probléma a monitor és a széktámla között keletkezik. És ezért tudom értékelni a munkádat.

Csak egyet ne kérj tőlem. Hogy google vagy facebook szirszarokon regisztráljak! Nélkülük élem az életemet és ez már így marad. Mások, akiknek eleve van külső tárhelyük, akár google, akár facebook, vagy akármi más, nyugodtan linkeljék csak ide onnan a képeket. Én példát mutattam ebben!

Viszont figyelembe kell venni, hogy ez a fórum is a képektől esetleg videóktól kapja meg az egyik fő értékét. Van fórum szabályzat, aki regisztrál elfogadja, arra kell mutogatni, és kész.

re: #16535 (->MicroWizard) 26 aug. 2020 17:15 #16554

MicroWizard írta:

Tehát a gond vagy a FireFoxban van nálam kliens oldalon (valamelyik frissítés? Firefox 79.0, 64 bit, Windows 7),....

Természetesen nem tudom, hogy hogyan használod a Firefoxot, milyen beállításokkal. Ezért csak tippelek. Tapasztalatom szerint a rejtélyes vagy nem megfelelő működés mögött a sok letárolt anyag áll, amit a Windows felhasználói profilodban gyűjtöget a Firefox és nem feltétlenül írja felül, még ha a szerver utasítaná is erre a böngészőt. Szerintem ezt máris túlmagyaráztam neked. Lényeg, hogy én mindig szinte teljesen incognito módban indítom és használom a Firefoxot. Pontosabban nem úgy, hanem annak megfelelő beállításokkal eleve. Már akkor is így használtam, amikor nem volt benne incognito módú indítási lehetőség.
Magyarul nem jegyeztetek meg vele semmit és kilépéskor irgalmatlanul törlésre van állítva minden. Így mindig a legfrissebb vezérlést kapja meg a szerver oldaltól, sokkal könnyebb érzés, működik, amit a távoli programozó akart és talán le is tesztelt!
Nyilván nem kényelmes így használni a böngészőt, nincsenek meg a kényelmi dolgok, mindenhová újra be kell lépni, satöbbi. Dehát ez az én gépem könyörgöm, annyi különböző felhasználót csinálok, amennyit akarok, különböző Firefox profil beállításokkal vagy egyszerűen belövök mellé egy Operát lazább beállításokkal vagy végszükségben indítok egy Chome-ot alapbeállításokkal, na az durva, ahogy kémkedik!

Túlmagyaráztam. Próbáld kitisztítani a Firefox/Windows profilt, vagy ha teheted, és más szoftveredbe nem zavar be, csinálj egy új Windows felhasználót Default profillal.

Csak tippeltem. Nem okoskodom...

re: #16553 (->Popenka) 27 aug. 2020 00:47 #16558

Popenka írta:

Csak egyet ne kérj tőlem. Hogy google vagy facebook szirszarokon regisztráljak!

Viszont figyelembe kell venni, hogy ez a fórum is a képektől esetleg videóktól kapja meg az egyik fő értékét. Van fórum szabályzat, aki regisztrál elfogadja, arra kell mutogatni, és kész.

Nem értek félre semmit.

Jajj! Dehogy kérek senkitől ilyet. Csupán egy alternatív javaslat volt a részemről, mindenki maga dönti el, mit hogyan tud hozzátenni a dolgokhoz.

Szankció eddig se nem volt a képekkel kapcsolatban és ezután se nagyon lesz ilyen. Egy remélhetőleg jobban műkődő automatizmus és ahhoz jobban illeszkedő fórum szabályzat a terv.

re: #16554 (->Popenka) 27 aug. 2020 00:56 #16560

Azért macerás amit csinálsz, de figyelemreméltó is egyben. Nagyon nagy dilemma a kényelem és az anonimitás között, ez utóbbit elérni szinte lehetetlen manapság.

A felhasználói világban inkább a kényelem a nyerő, mindegy milyen áron!

Van egy etikus hacker ismerősöm. Na az csoda dolgokat mutatott.

Nem tudom, hogy ebben a harcban vesztésre vagy nyerésre állunk mint emberiség, de nincsenek illúzióim.
Viszont a filozófia órához is túl késő van már mára. Befejeztem.
Utolsó szerkesztés: 27 aug. 2020 00:57 általa: gywareka.
Létrehozás ideje: 0.49 másodpercek

Copyright © 2012 NetGombász Egyesület.
Webmester: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.