Isten hozott, Vendég
Felhasználónév: Jelszó: Emlékezz rám

Gépház
(1 viewing) (1) Vendég

TOPIC: Gépház

re: #11509 (->Nebularis) 16 okt. 2017 17:51 #11510

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
Én a saját pc-n 'mért' upload sebességét írtam, kovlvivel ilyen értelemben nem foglalkoztam.
Itthon fürge gép van, a rendszer (Win10) és a programok SSD-n, a data hard disken.
Utolsó szerkesztés: 16 okt. 2017 17:56 általa: NP.

re: #11507 (->NP) 16 okt. 2017 18:21 #11511

Az nagyon egyszerű hiba lenne és már korábban is előjött volna...

Úgy kell elképzelni, mintha egy nagyobb víztömeget szeretnél átszivattyúzni egyik pontból (kliens gép) a másikba (szerver) egy bonyolult vezetékrendszeren át (internet). Szervernek hiába van egy hatalmas befolyó nyílása, ha a kiindulási ponton egy vékony csövön szeretnénk elkezdeni szivattyúzni a vizet. Átér úgy is, csak lassan. Plusz több helyen lehetnek dugulások a vezetékrendszerben is. A szivattyút és csövet kiindulási ponton az internet szolgáltató adja (mobilnet, kábel, DSL).

Egy weboldal újratöltése pedig értelemszeren nem tarthat túl sokáig, nem úgy tervezték a rendszert sok évvel ezelőtt. Ezért van limit az ilyen típusú feltöltésekben...

Az elmúlt pár évben ott történt változás, hogy sokkal nagyobb képeket csinálnak a mobilok és kompakt fényképezőgépek, az előző hasonlattal élve sokkal több vizet kell eljuttatni a végpontra. Az internet szolgáltatók pedig ezzel nem igazán tartanak lépést.

Mobilon például hiába van 4G, ha pár száz megás csomagokat árulnak hozzá. Ami arra utal, hogy alul van méretezve a rendszerük. Reklámok szintjén a 4G szép és jó, de ha hirtelen mindenki ezen netezne, azonnal kifeküdne a rendszer

DSL pedig ennél öregebb technológia, nem tudom hol tart most, én utoljára vagy 15 éve használtam. Persze van ahol nincs más... Ezért kérdeztem mekkora upload-ot adnak most DSL-en.
Utolsó szerkesztés: 16 okt. 2017 18:23 általa: Nebularis.

re: #11511 (->Nebularis) 16 okt. 2017 18:25 #11512

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
OK, plasztikus a hasonlatod a csövekkel, de akkor miért nem megy a 600kB-os képek feltöltése az aztali gépemről?
Utolsó szerkesztés: 16 okt. 2017 18:25 általa: NP.

re: #11512 (->NP) 16 okt. 2017 18:55 #11514

Mint már írtam a szolgáltatói szerver logjait kellene kielemezni, mi akasztja meg folyamatot. Amihez nekem nincs hozzáférésem.

Amit én látok abban nincs változás, nekem ugyanúgy működik, mint korábban. (Az egyszerű emberek kedvéért, több ponton, több gépen, több operációs rendszert és 5 különféle böngészőt használok)

A vidéki 4G-nél tudtam csak reprodukálni hasonló jelenséget, az az alacsony upload miatt van. Azt persze nem állítom, hogy a többi esetnek ugyanez az oka.

Ami még lényeges: ahhoz, hogy meg tudjuk találni a hiba okát, pontosan reprodukálható módon le kell írni a hibajelenséget. Vagyis többszöri ismétlés után is, ugyanúgy jelentkeznie kell a hibának. Le kellene írni, milyen gép, milyen net szolgáltató és mit szeretett volna feltölteni (hány file, hány MB). Véletlenszerűen előforduló feltöltési hibának olyan sok különféle oka lehet, ami nagyon megnehezíti a hibakeresést. Például túlterhelődhet a szerver, net szolgáltató hálózata, lehetnek egyéb hálózati zavarok, stb.
Utolsó szerkesztés: 17 okt. 2017 14:23 általa: Nebularis.

Törlés 01 jan. 2018 09:24 #11929

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
Hetven, >1 éve regisztrált, de nulla hsz-t produkáló nicket töröltem.
Búék!

Új fórumozó nem tud belépni 19 dec. 2018 16:48 #13321

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
Nebularis, ha olvasod:
Vki frissen regisztrált a fórumon, annak rendje-módja szerint aktiváltam, erről értesítettem is.
Ennek ellenére nem tud belépni, az üzenet az, hogy a reCaptcha elavult, a 2.0-ra kéne frissíteni.
Tudsz ebben segíteni?
np

re: #13321 (->NP) 19 dec. 2018 19:58 #13326

Ok, ránézek a napokban.
Utolsó szerkesztés: 19 dec. 2018 23:31 általa: Nebularis.

re: #13321 (->NP) 19 dec. 2018 23:21 #13329

• Teszt Juzer
Átmenetileg áthidaltam a Capcha-t jóváhagyott felhasználók esetén. Így a frissen jóváhagyott tagok is tudnak írni.

Capcha upgrade-et később meg tudom nézni, ha ismét fejlesztő gép mellett leszek. Majd jelzem.

(Nebularis)
Utolsó szerkesztés: 19 dec. 2018 23:25 általa: .

re: #13329 (->Teszt Juzer) 20 dec. 2018 07:24 #13330

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
Kösz, jelzem a komának.

re: #14022 (->saci56) 24 máj. 2019 10:26 #14032

• Teszt Juzer2
saci56 írta:
"Felmerül a kérdés, hogy hány darab, és hol lévő mérőállomás adatainak átlagán alapul a térkép. Gomba termő területek közelében ritkán látok hőmérséklet mérő állomást!"

Én mindig mondom, hogy a mikológia akkor lép majd át a 18. századi, a felvilágosodás kora béli, lényegében személyes megfigyeléseken és ezek rendszerezésén alapuló "tudományosságból" a korszerű tudományosság szintjére, ha magukon a termőhelyeken lesznek majd mini meteorológiai állomások. Tehát ha az adott mikroklímára vonatkozó konkrét adatokkal dolgozik, ezeket hasonlítja egymással össze stb.

Kedves Saci,

Az illiberalizmus sötét erői sajnos ide is behatoltak. De örvendezzünk, a felvilágosodás felmentő csapatai a segítségedre siettek. Zucky engem és férjemet, Zoltánt utasított, amint eljutott hozzá kérésed. Zoltán már törölte is ezt a Nibilaris nevű kétes egyént a fórumról. Így itt már nem végezheti tovább aknamunkáját.

Törölt üzeneted egy részét sikerült visszakódolnunk, de őszintén szólva mi se teljesen értjük.

"
Vörösbarna 18 fölött,
Téli vargánya 23 alatt,
Foltos szalamandra 37% körül,
Csiperke Lábatlannál 310 cm, hajóvonták találkozása tilos
"

Zoltán elemzése szerint ezek talán sifrírozott kulcsszavak speciális súlyértékekkel, amik az X31-es polimorf alvó vírust aktiválhatják egyes számítógépeken. A vírus legrosszabb esetben a merevlemez és a tápegység túlterhelésével azok felrobbanását okozhatja. Ezért minél hamarabb végezz el egy részletes víruskeresést a gépeden. Ha ciripelő hangot hallasz a gépből, vesd magad a földre és húzz magadra egy asztallapot.

További eredményes mumkát kívánuk!

Üdvözlettel, Jenő Berlinből

Re: Gépház 29 máj. 2019 16:24 #14162

Az Egyesület elnökségének döntése alapján Nebularis admin joga a joggal való visszaélés miatt visszavonva.
Sajnáljuk, hogy ilyen lépésre kényszerültünk, mert sokat tett a honlap használhatóvá tételéért.
Reméljük, hogy gombákkal és időjárás előrejelzéssel kapcsolatos ismereteivel továbbra is aktív tagja marad a fórumnak!

Re: Gépház 03 júl. 2019 17:57 #14915

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
Saci tengerparti főzésével kapcsolatos összes hsz-t átmozgattam a Főzősbe, itt lehet folytatni. A kapcsolódó, de okafogyott 2 hszt-t töröltem.

Re: Gépház 03 júl. 2019 21:07 #14936

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
Mielőtt elharapódzna a dolog:
A Gépház nem kocsma, hanem a moderátori közlemények, ill. a fórum működésével kapcsolatos kérdések/válaszok helye.
Ez nem a "MI", hanem az általánosan elfogadott fórum szabályok egyike.
A mai, nem idevaló összes hsz-t (gywareka hozzájárulásával?) töröltem.
Utolsó szerkesztés: 03 júl. 2019 21:18 általa: gywareka.

re: #14936 (->NP) 03 júl. 2019 21:17 #14937

• Popenka
Annyit megérdemel a dolog, hogy a hozzászólásaim a fórum működéséhez kapcsolódtak. Admin kérdésre válaszoltam. Ezzel időt töltöttem, megfogalmaztam. Kifejeztem, hogy a moderátornak van mindig igaza. Ezt az időt máskor jobb dologra fogom hasznosítani. Rosszul esett ez most. Nagyon nem egyezik a vélemény szabadságáról alkotott felfogásunk. Ezt is töröld.
Egy dologra felhívom a figyelmedet. Ha legközelebb azt kérem, hogy a teljes regisztrációmat töröld, akkor nincs más választásod. Mint ahogy legutóbb kértem, akkor azt mondtad, hogy nem törlöd, én pedig mégis maradtam, így okafogyottá vált. De. Ha legközelebb kérem, akkor kötelességed. GDPR. Na, most mehet a törlés.

re: #14937 (->Popenka) 03 júl. 2019 21:28 #14939

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
Popenka írta:
Annyit megérdemel a dolog, hogy a hozzászólásaim a fórum működéséhez kapcsolódtak. Admin kérdésre válaszoltam.

Nem volt "admin kérdés", vicces javaslat (homokvár topik) volt. Persze ehhez ismerni kéne gywarekát.
A fórum működik, te csak egy új topikot javasoltál, amihez nem kell a Gépház.
Nyisd meg és kész.
Vedd észre azt is, hogy a saját (nem gépház témájú) hozzászólásaimat is töröltem.
Utolsó szerkesztés: 03 júl. 2019 21:32 általa: NP.

re: #14937 (->Popenka) 03 júl. 2019 21:30 #14940

Ezt a törlés dolgot, most én sem teljesen értem, nem volt sértő, bár valóban off volt a téma.

Kedves Popenka!

Ez egy baráti társaság. Ordibálni, veszekedni és egymás haját tépni is csak barátilag érdemes. A GPDR a személyes adatok védelméről szóló EU-s rendelet, amelyre olyan esetben hivatkozni, amikor semmilyen személyes adatod nincs megadva, talán nem szerencsés.

Szóval, hagyjuk ezt a GDPR-t a nagy szervezetekre és intézményekre.

Természetesen, ha fenntartod a kérésed, törölhető a regisztrációd, de minek? Nem szólsz hozzá oszt annyi. Reg. nélkül is böngészhető a fórum.

Én inkább azt javaslom, gyere el egy egyesületi programra és akkor meglátod kik figyelnek a Nickek mögött. Talán másként látod majd a dolgokat. Én teszek azért ide egy baráti smiley-t.
Utolsó szerkesztés: 03 júl. 2019 21:31 általa: gywareka.

re: #14939 (->NP) 03 júl. 2019 21:43 #14942

NP írta:

A fórum működik, te csak egy új topikot javasoltál, amihez nem kell a Gépház.
Nyisd meg és kész.

Ezzel szerintem óvatosan, bár ha kulturált közösségről van szó (szerintem arról), akkor nem fog elburjánzani a topik lista. Szóval megfontolnám azt, hogy kinek van joga új topikot nyitni. Ha mégis úgy döntenétek, hogy csak adminnak, moderátornak, akkor valóban ez volna a jó hely az igényléshez.
Személy szerint jó ötletnek tartanék valamilyen homokozó topikot, ahova minden mehetne, kivéve, aminek van topikja. Így hamar át lehetne terelni egy-egy offos témát a speciális topikokból. "Folytassuk a homokozóban." és kész is van, a gomba gyűjtéshez kapcsolódó hozzászólások folyama nem forgácsolódik szét.
Fontos szerintem, hogy off vagy lazán kapcsolódó témáknak is legyen helye. A téglákat is a malter tartja a helyükön a falban.
(Csak a javaslatomat szerettem volna közölni, mehet a lecsóba a hsz.)
Utolsó szerkesztés: 03 júl. 2019 21:43 általa: spityu.

re: #14940 (->gywareka) 03 júl. 2019 21:53 #14943

• Popenka
van egy regisztrációs email címem, ami ha jól sejtem adminoknak hozzáférhető
ha nem, akkor tévedtem...
(kénytelen vagyok ismerni a GDPR-t és alkalmazni is, napi gyakorlatban, ennél sokkal élesebb adatokkal, ez nem vádaskodás volt, megint többet gondoltok, hanem egy régebbi esetre válasz, csak annyi, amennyit írtam, nem több)
Szerintem is baráti társaságnak kellene itt lenni.

re: #14943 (->Popenka) 03 júl. 2019 22:10 #14944

Én is dolgozom a GDPR-al, de más ismerni és más alkalmazni. Tudjuk az ezzel kapcsolatos elvárásokat és értjük a lényegét. Nem erre a fórumra van kihegyezve.

Igen, van 1db email címed, ami csak az adminok számára hozzáférhető. Azon kívül semmilyen adatod nincs megadva.

Szóval szerintem tök mindegy, hogy törölteted a reg. et vagy nem. Legfeljebb nem szólsz hozzá, ha nem akarsz. De szerintem úgy is alszol rá egyet.

Nem történt itt semmi lényegi.

re: #14944 (->gywareka) 03 júl. 2019 22:32 #14945

gywareka írta:
De szerintem úgy is alszol rá egyet.

Nagyon remélem, mert jó dolog olvasni arról, mi történik az ország másik végében. A valóságban.
Elvi kérdésem: szükséges-e, hogy a fórumon regisztrált tag időnként hozzászólást írjon? Avagy törlik/törlődik-e a nyilvántartásból, ha bejelentkezés nélkül olvas, és nem ír sosem bejegyzést?
(#11929 bejegyzés miatt kérdezem)
Utolsó szerkesztés: 10 júl. 2019 22:27 általa: kaláris.

re: #15004 (->kaláris) 11 júl. 2019 06:59 #15005

Szia,

Ily módon nem "törlődik" hozzászólás. Admin törölheti és/vagy a felhasználót is.
A konkrét esetet nem ismerem, keress meg privátban.

Üdv:
gywareka
Utolsó szerkesztés: 11 júl. 2019 07:00 általa: gywareka.
Létrehozás ideje: 0.81 másodpercek

Copyright © 2012 NetGombász Egyesület.
Webmester: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.