Isten hozott, Vendég
Felhasználónév: Jelszó: Emlékezz rám

Gépház
(1 viewing) (1) Vendég

TOPIC: Gépház

re: #11070 (->Nebularis) 14 szept. 2017 16:29 #11071

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
Nebularis írta:
Pár napja töröltem 100 képet és egyből ment a feltöltés. Ebből mi következik?

Sem az, hogy nincs elég tárhely, sem a böngésző fajtája, frissessége.
A Joomla nem lehet a ludas?
Nézzük meg, hogy a következő 100 kép után leblokkol-e.
Utolsó szerkesztés: 14 szept. 2017 16:34 általa: NP.

re: #11071 (->NP) 14 szept. 2017 16:35 #11072

Leírtam, a kód ugyanúgy fut, mint eddig. Ha évekig nem adott ilyen hibát, akkor miért adna most?

Az más kérdés ha valaki módosítja vagy beleír a kódba. Esetleg sérül, változik egy file tartalma.

Ebben az esetben nincs mit tenni, már nekem sincs backup-om az eredetiről.

re: #11072 (->Nebularis) 14 szept. 2017 16:48 #11073

És persze lehet egy olyan egyszerű verzió is, hogy egyszerűen betelt a merevlemez a szerveren. Akár átmenetileg is, pl. ha időzített job átmenetileg túl sok tárolóterületet használt (másolt, tömorített, stb). De ez esetben is a szolgáltatói oldalon van a hiba.

Szerk.
Például több képnél párhuzamos átméretezést csinál a forum soft, ami több átmeneti file-t jelent, tömörítetlen változatban jelentős átmeneti tárhely igénnyel. Alulméretezett szerver környezetben már egy ilyen művelet is kiakaszthatja a rendszert. Aztán 1-2 kép utána gond nélkül felmegy, akár többször is.

A lényeg, hogy a forum soft logja egyszerű másolási hibát (copy error) jelzett 1 éve. Azaz az elkészített átméretezett file-t nem tudta a célkönyvtárba másolni.

Nem érdemes tehát mindenféle misztikus hibákról fantáziálni, mert egy egyszerű hibáról van szó.
Utolsó szerkesztés: 14 szept. 2017 18:58 általa: Nebularis.

Re: Gépház 15 szept. 2017 09:39 #11079

Szerintem itt csak találgatás megy. Egy dolog nem történik meg, a hiba behatárolása. Én se pro se kontra nem látok itt épkézláb tényekre alapuló megállapításokat. Javaslatot tettem egyik oldalról arra, hogy pl. merre lehetne hibát keresni. Nyilván a teljesség igénye nélkül, de legalább kizárhatnánk néhány hibaforrást. Ha lenne hozzáférésem, (amit isten ments, nem szeretnék, mert azt már látom, hogy itt mindenki buta ebben a témában egy emberen kívül), sok mindent meg lehetne vizsgálni a szerver oldalon is. Azt hajtogatni, hogy a kód változatlan és figyelmen kívül hagyni a környezet változásait, szerveren futó komponensek verzió változásait, alapbeállításokat, kliens oldali változtatásokat, na szerintem ez a nettó butaság.

Én kiszálltam. ismét. Minek is szóltam hozzá nem is értem. Részemről gépház állj!

re: #11079 (->gywareka) 15 szept. 2017 12:13 #11081

Nálam egy linux virtuális gépben (local szerver) fut a site pontos másolata. Nem az eredeti kód, hanem a 3 évvel ezelőtti, akkor hoztam létre. Ez egy pontos fejlesztői változat, ugyanaz, ami szerveren van, amit fejlesztéshez is szoktak használni.

Jó pár módosítást is csináltam a kódban. De per pillanat nem foglalkozom ezzel, nem is fogok már...

Ha ki akarod próbálni, odaadom. Vizsgáld meg. De legalább ne írj képtelenségeket. Anélkül, hogy látnád a rendszert, minősítesz dolgokat

Szerver oldali környezethez nincs hozzáférésem, így sajnos a copy error pontos okát nem látom. Nekem a local szerveres fejlesztői változat ilyen hibát nem ad, ezért egyértelmű, hogy a kiszolgálói környezet nem OK.

Az benne lehet persze, hogy az újabb telefonokról és fényképezőgépekről 10-12 MB-os képekből tucatnyi képet próbál valaki feltölteni. Ne adj isten RAW-ot és abból is legalább 6-7 darabot. Minden extrém lehetőséget nem lehet tesztelni, ezekkel foglalkozni sem érdemes.

Maradjunk abban, hogy ha van rá vállalkozó ember, én átadom a fejlesztői változatot, ő pedig folytathatja. Természetesen létre is lehet hozni egy új fejlesztői változatot, majd próbálkozni. Neked szerintem pont megfelelő feladat lenne
Utolsó szerkesztés: 15 szept. 2017 13:34 általa: Nebularis.

re: #11081 (->Nebularis) 15 szept. 2017 13:06 #11084

De. Én updateltem tavaly. Mindenféle hozzáférés nélkül... És én írok nettó baromságokat...

Ha néha félretennéd a szakmai önérzetességed és nem arra fordítanál energiákat, hogy kioktass másokat, akár lehetne a cél felé haladni. Azt, hogy meg open source kódba egyedi dolgokat írtál pillanatnyi előnyökért, ezzel ellehetetlenítve a későbbi update-k lehetőségét, nem minősíteném....

Az első hozzászólásod már gúnyos és kioktató volt irányomba (is) úgy, hogy nem is ismerjük egymást, és ez nem is változik ahogy látom. Én inkább elengedném ezt a dolgot...

Pedig komolyan tisztellek gombászat terén, így ismeretlenül is.
Utolsó szerkesztés: 15 szept. 2017 13:54 általa: gywareka.

re: #11084 (->gywareka) 15 szept. 2017 13:07 #11085

Nem lehet ezt a joomla változatot update-elni, (ezt is) leírtam korábban. Lásd dokumentáció. De te megpróbálhatod, hátha menni fog

Inkább belinkelem, mielőtt ezzel is megvádolsz:

docs.joomla.org/Joomla_2.5_to_3.x_Step_by_Step_Migration

Migráció lehetséges, ami lényegében ugyanannyi munka, mintha az összes tartalom átkerülne egy új fórum környezetbe. Ennek lenne persze értelme, de akkor minden anyagot költöztetni kellene.

Egyébként ezt is megbeszéltük már korábban, ennek ellenére újra bedobtad ezt a témát.

Na most újra olvasd el mit írtál és értelmezd.

"Azt, hogy meg open source kódba egyedi dolgokat írtál pillanatnyi előnyökért, ezzel ellehetetlenítve a későbbi update-k lehetőségét, nem minősíteném..."

Open source pont arról szól, hogy módosítsa az, aki ténylegesen használni akarja. Szerintem nem érted, miről írsz
Utolsó szerkesztés: 15 szept. 2017 14:20 általa: Nebularis.

Re: Gépház 15 szept. 2017 15:55 #11089

Azt még szeretném leírni, hogy gywareka azon állítása, hogy én ellehetetlenítettem az update-t, nem más mint aljas rágalmazás.

Minden további nélkül lehet update-elni, csak nem feltétlenül lesz sikeres. Fejlesztői dokumentáció szerint legalábbis, amit belinkeltem alább... Egy névtelenségbe burkolózó kollega végre is hajtotta a "frissítést" tavaly tavasszal, le is állt az oldalon több funkció. Őszintén szólva nagyon nehéz volt helyreállítani, több napi munkámba került.

Azért írtam le, hogy tiszta legyen a kép. Ha ezzel mások sértve érzik magukat, őszintén sajnálom. Bár nem nagyon értem miért lenne rá okuk
Utolsó szerkesztés: 15 szept. 2017 15:57 általa: Nebularis.

re: #11089 (->Nebularis) 15 szept. 2017 16:09 #11090

Öcsém! Nagy arc vagy! Már aljas is vagyok... Egyszerűen hihetetlen. Csak mosolyogni tudok...

Figyu, szerintem ne pörögj ezen. Nem éri meg. Én se teszem és nagyon kérlek ne sértegess nyilvánosan, mint ezt teszed a kezdetek óta, amikor egy abszolút ártatlan és jóindulatú bejegyzésemnél minden előzmény és ok nélkül nekem estél. Ez utóbbit előre is nagyon megköszönöm.

Szerintem simán ugorjuk át egymás bejegyzéseit. Mindenkinek jobb lesz így.
Utolsó szerkesztés: 15 szept. 2017 16:11 általa: gywareka.

re: #11090 (->gywareka) 15 szept. 2017 17:11 #11093

Leírsz egy csomó valótlanságot, többször durván minősítesz és azt szeretnéd, hogy ne reagáljak rá? Azért ne nézzük már hülyének egymást.

Re: Gépház 15 szept. 2017 18:57 #11094

Nekem olyan az egész mintha kínait hallgatnék, szakmailag közöm sincs az egészhez.

DE!

Nagyon szépen kérek mindenkit: NE bántsuk egymást!
Nem vagyunk sokan, vigyázzunk egymásra, tartsunk össze, legyünk türelmesek egymáshoz.
Próbáljuk meg egymás hibáit, gyengeségeit elfogadni, lehetőleg ne bántsuk meg egymást, s ha véletlenül még is megtörténik, lehetőleg békésen lépjünk túl rajta. A jobbító szándék vezérel mindenkit és ez a legfontosabb.

re: #11094 (->galasz01!) 15 szept. 2017 21:14 #11095

Elnézést, nekem határozottan az az érzésem, hogy gywareka végig sem olvassa, amit írok neki. Vagy másképp érti? Sokadszor jönnek elő ugyanazok a dolgok, az update például már több éve a fixa ideája, de hogy nem lehetséges az update (csak migráció) azt már évekkel ezelőtt leírtam és többször is azóta. Ma ismét azt olvasni hogy én vagyok az update akadálya és az update mindent megold, már több mint bosszantó. Minden más pedig nettó ostobaság, amit írtam

Azt hiszem ilyen szaktekintéllyel szemben tehetetlen vagyok Pedig teljesen közömbös nekem ez az ember, sosem éreztem ellenséges indulatot vele szemben, sőt, mindig elolvastam, amit írt. Azt sem tudom honnan veszi, hogy én ki akarom gúnyolni. Ettől a vitától függetlenül persze.
Utolsó szerkesztés: 15 szept. 2017 23:05 általa: Nebularis.

Re: Gépház 15 szept. 2017 23:57 #11097

Utólag, módosítani a hozzászólásokat, hogy minden más értelmet kapjon. Ügyes, de nem sportszerű.

Tiszteletttel szeretném kérni az oldal adminoktól, hogy töröljék a hozzáférésemet.
Köszönettel.
gywareka voltam.
Utolsó szerkesztés: 16 szept. 2017 08:18 általa: gywareka.

Re: Gépház 16 szept. 2017 09:06 #11099

Még így utólag, el kell ismernem, hogy félreérthetően fogalmaztam. Én a verzió váltásra gondoltam. Ebből a szempontból mindegy, hogy ezt migrációval, vagy update-el érjük el. Esetleg teljesen új környezettel, migráció nélkül. Szóval megoldás azért több is lenne, esetleg kompromisszumokkal. Sajnálatos módon úgy próbáltam segíteni, hogy nincs mindenre rálátásom. Őszintén sajnálok minden kedves fórumozót, aki végigolvasta, ezt a nem is tudom minek nevezzemet. A magam nevében a legőszintébben kérek mindenkitől elnézést, első sorban Nebularistól, a nem megfelelő hangnemért.

Ettől függetlenül a döntésem végleges, és szeretném ha a hozzáférésemet az adminok törölnék.

Most úgy is épp esik a gomba. Foglalkozzunk azzal ami ennek a fórumnak a tárgya. Menjünk gombászni.

Kitünő gombász őszt kívánok mindenkinek!

re: #11094 (->galasz01!) 17 szept. 2017 12:16 #11111

• saci56
  • Kijelentkezve
  • Szilágyi Sándor
A legteljesebb mértékben: 100%-ig egyetértek esztergályos kollegánkkal! Tényleg fölösleges egymás csesztetése. Persze, minden szakmában van ilyen - de a kívülállóknak ez nagyon visszás. Dezső és Ernő: ahogyan végigolvastam, mindketten adtatok is, kaptatok is, böcsülettel. Ernő bocsánatot is kért egy félreérthető fogalmazása miatt: szerintem a lovagiasság szabályai szerint itt abba is lehetne hagyni egymás zrikálását. Bocs, hogy belevau, de hát ennek a fórumnak épp az a legnagyobb vonzereje, hogy ez egy békés, baráti, egymást segítő csapat! Nem kellene ezt fölrúgni, senkinek!

Dezső: nagyon hiányzol a társaságból, tkp. a fórumról is. Nekem legalábbis - és szerintem nem vagyok ezzel egyedül. Ez nem szerelmi vallomás akar lenni (ismersz!), hanem tényleg nagy szükség van a gomba- és terepismereti tudásodra.

Ernő, te meg nehogy már szakíts a fórummal, mert olyat teszek veled, hogy magad is megbánod!!! Igen, azzal! Aztán majd nézheted kedvedre, bármilyen szögből!
Utolsó szerkesztés: 17 szept. 2017 12:18 általa: saci56.

re: #11111 (->saci56) 22 szept. 2017 00:47 #11198

No IRL data, please...

Jó lenne ha jutna ilyesmire időm mostanában. Nyáron értelme se volt mondjuk. Lehet, hogy most kimegyek azért párszor.

Virtuális gépet egyébként elérhetővé teszem (letöltéshez), ha valaki tesztelni szeretné. Netán forum soft-ot módosítani vagy új környezetbe (újabb joomla vagy másik fórum) migrálni. Ez egy debian linux server operációs rendszer (grafikus felület nélkül), benne a site és adatbázis pontos másolatával. Virtual Box-ban fut.

re: #11071 (->NP) 22 szept. 2017 01:21 #11199

Úgy látom a hozzászólásokból, hogy ugyanúgy blokkol, mint eddig, kivéve amikor leszedtem a site-ról a képeket és helyet szabadítottam fel.

A fejlesztői változat a virtuális gépben semmi hibát nem dob, tölthetek fel sok képet és nagy file-okat is, mind sikeres. Így a hibát egyszerűen nem tudom reprodukálni...

Szerintem egyértelmű, hogy a szolgáltó oldalán van a probléma és valamilyen összefüggésben a tárhely méretével van baja.

Ennél többet nem tudok tenni. A szolgáltatói szerver log-jait kellene kielemezni, ott mi szerepel, de ahhoz nincs hozzáférésem.

Illetve lehetne egy olyan tesztet is csinálni, hogy a site-ot klónozom egy másik nyilvános szerveren, amit mindenki el tud érni. Ott egy pontos másolata lenne az oldalnak (fórum, adatbázis, minden ugyanaz). Aztán ami itt nem megy fel, azt ott ugyanúgy megpróbálni. Majd visszjelezni egy naplóban az egészet.
Utolsó szerkesztés: 22 szept. 2017 01:34 általa: Nebularis.

re: #11499 (->Kovlvi) 16 okt. 2017 14:53 #11504

Elnézést, csak kíváncsi vagyok, mekkora feltöltési sebességet garantál a szolgáltatód? (Lényeges, hogy nem letöltési sebességet, hanem feltöltésit... Azt láttam, hogy DSL-ről írsz és nem ment fel a kép.) Tény, hogy vidéken 4G-ről elhasal a feltöltés már 2 db 5 MB-os képnél is. Bp-ről megy, de sok képpel még nem próbáltam. Kábelről minden felmegy, 10 nagy kép sem gond.

re: #11504 (->Nebularis) 16 okt. 2017 16:11 #11505

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
Nebularis írta:
Kábelről minden felmegy, 10 nagy kép sem gond.

No.
196 Mbps a mért upload, 6 db 700 kB képből 3-at tett fel random.
Utolsó szerkesztés: 16 okt. 2017 16:12 általa: NP.

re: #11505 (->NP) 16 okt. 2017 16:56 #11506

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
próba
szerk: ugyanazt a hármat szúrta be, mint tegnap.
Csatolmányok:
Utolsó szerkesztés: 16 okt. 2017 16:56 általa: NP.

re: #11506 (->NP) 16 okt. 2017 17:00 #11507

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
arra gondoltam, hogy ha nagybetűs a jpg kiterjesztés, nem teszi be, a 2-5 képeké az volt.
de ez sem nyert, egyet sem tudtam beszúrni ezekből.
Utolsó szerkesztés: 16 okt. 2017 17:01 általa: NP.

re: #11505 (->NP) 16 okt. 2017 17:14 #11509

Valamit félreértettél. 196 Mbps a szerveren értendő, nem Kovlvi DSL-jén (bár azt nem írtad mire vonatkozik). Kábelen 21 Mbs innen, ahol most vagyok a szerverig (lemértem), ez bőven elég a 10 db. 5 MB-os képhez. Ami ugye közel tizede a 196 Mbs-nek. Kliens gép feltöltési sebessége korlátozza a folyamatot (ami az internet szolgáltatótól függ), nem a szerver fogadási sebessége (ami bőven jó).

DSL feltöltési sebessége 4G alatt van többnyire, toronytól messzebb a 3G/4G is pár száz KB-ra eshet le, ott akad el az adatfolyam. Van még pár egyéb limitáló tényező is, pl. egy régi asztali gép vagy mobilban lévő lassabb SD kártya másolási sebessége, ezektől most tekintsünk el.

Amit már írtam, az egész feltöltési folyamat szinkron egybe van kötve a weboldal újratöltésével (frissítés), ennek van egy maximum ideje, amely idő alatt minden adatnak el kell érnie a kliens gépről a szerverre.

HTML5-ben, ami az elmúlt pár évben terjedt el, mindez asziknron történik, a feltöltés mehet tovább is, mint az oldal újratöltése. Ez a kód viszont korábbi generáció és nincs benne aszinkron upload. Javascript-ben akkor is volt már ilyen lehetőség, én 2008 óta használom az ajax-ot, de ez a fórum kód nem azzal készült.
Utolsó szerkesztés: 16 okt. 2017 17:17 általa: Nebularis.
Létrehozás ideje: 0.58 másodpercek

Copyright © 2012 NetGombász Egyesület.
Webmester: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.