Isten hozott, Vendég
Felhasználónév: Jelszó: Emlékezz rám

Gombázós topic!
(1 viewing) (1) Vendég

TOPIC: Gombázós topic!

Re: Gombázós topic! 08 nov. 2014 15:03 #5288

mai csegei tura. sok a fiatal ltp, es akadt egy keves oszl is, de nem sok. es az elmaradhatatlan raadas
Csatolmányok:

re: #5288 (->homer) 08 nov. 2014 15:36 #5289

A halászlé a fenyvesben jött, vagy a mészkerülő halastóban?

re: #5287 (->Nebularis) 08 nov. 2014 16:15 #5290

• veréb
Sajnos nem sokat tudok segíteni, elég nehezen mozgok, pár hónapja már azt hittem, végleg feladhatom a gombászást. Debrecen környéki erdők, rétek még mennek, az Erdőspuszták itt van biciklitávolságra.
Erdélyben szoktam még rendszeresen gombászni, minden évben legalább 2 hetet Parajdon töltünk nyáron tavasszal és ősszel is pár napot.
Idén nagy örömömre Bajorország északkeleti csücskében is sikerült gombászni, nagy sikerélmény volt.

#5290 Az ősz ajándékai 08 nov. 2014 17:47 #5291

Ma gazdag zsákmánnyal tértem haza, csak győzzem feldolgozni. Viszont azt a kis türkisz-színű gombát az első képen nem tudtam azonosítani. Nagyon jó illatú, ám nem ánizsillatú, kb. 4,5 cm magas 3 cm kalapátmérőjú, a tönk azonos türkiszes színű, szálas. A csiperkék társaságához közel nőtt. Esetleg valakinek van valami tippje mi lehet?
Csatolmányok:
Utolsó szerkesztés: 08 nov. 2014 17:49 általa: kaláris. Ok: Így érthetőbb a címe

re: #5285 (->saci56) 08 nov. 2014 18:04 #5292

Köszönöm a tájékoztatót. Nem veszem félvállról a kérdést, folyamatosan ellenőrízteti az orvosom a vörösvérsejt szintemet és a süllyedést, ami már ijesztően magas, 100 mm. Más egyéb rendben van és jól érzem magam, a dokim szerint egy korábbi gyulladás utózöngéje ez a magas érték. A gombákról nem tudok lemondani, imádom őket. Ma is szép adag laska és déli tőke került a "Marci" levesébe + a rizs köret is ezekkel a gombákkal és sárgarépa kockákkal lett "kikönnyítve" a sült mellé.

re: #5288 (->homer) 08 nov. 2014 18:07 #5293

Liscsim említette ezt a szinte kötelező túrátokat, főleg sokat áradozott a halételekről. Ahogy látom nem ok nélkül

re: #5291 (->kaláris) 08 nov. 2014 18:34 #5294

Harmatgomba, nem jó...

re: #5294 (->Shroomer) 08 nov. 2014 18:50 #5295

Köszi szépen, legalább meg fogom ismerni.

re: #5292 (->kalapos) 08 nov. 2014 18:56 #5296

Laskafélék (és vargányák is) rendelkeznek gyulladáscsökkentő hatással, általában jók kerigési betegségek esetén. A felhasznált zsírok/olajok minőségére érdemes még nagyon odafigyelni ilyen esetekben, illetve a szénhidrát anyagcserére.

Re: Gombázós topic! 08 nov. 2014 20:14 #5297

üdv mindenkinek

néhány mai kép.
Csatolmányok:

Re: Gombázós topic! 08 nov. 2014 21:34 #5298

• riffentyu
  • Kijelentkezve
  • A legjobb dolgok váratlanul történnek.
A szlengszótárhoz egy kedves kifejezés: pilóca = piruló galóca.
Ezen a fórumon még nem, de az indexesen találkoztam már az sztg = szürke tölcsérgomba rövidítéssel. Esetleg be lehetne írni a többi közé.

re: #5279 (->Nebularis) 09 nov. 2014 07:47 #5300

Nagyon halkan és nagyon messziröl, és csak akkor, ha mások is így látják...
Volna rá lehetöség, hogy a képek külön ablakban nyíljanak meg?
Ha egyet megnyitok, és utána szeretnék visszatérni a hozzászólás-folyamba, nem oda kerülök vissza, ahonnan elindultam, hanem az elsö oldalra, aztán emlékezhetek, hogy hol voltam az imént, ami néha csak többszöri kísérletre sikerül.

Az aztán meg végképp csak hab a tortán, de lehetne, hogy a hozzászólások fordított sorrendben legyenek? Tehát a legújabb legfölül az 1. oldalon? netán úgy, hogy ki-ki eldönthesse, hogy akarja szortírozni öket?

Itt egy kis ízelítö pénteki zsákmányból (Brandenburg Döberitzer Heide)
két hónap szünet után lassan mozgolódik valami, de sajnos elég hideg van. Valamennyire sikeresnek most is csak az ilyen nagyon nyitott, fiatal kéttüs fenyveses nagyon sovány és nagyon savanyú talajú, majdnem steppe-szerü területek mondhatók.
Csatolmányok:

Re: Gombázós topic! 09 nov. 2014 07:52 #5301

Más: itt egyre jobban terjed a nézet, hogy a barna gyürüstinoru és a fenyöpereszke nem fogyasztható, söt utóbbi súlyosan mérgezö. Ez az információ egyedül valami egyetlenegyszer megjelent, sehol soha többé meg nem erösített kínai forrásból származik. (Ha ráérek majd elökeresem.) Hallott erröl valaki?

re: #5301 (->Taormina) 09 nov. 2014 08:07 #5302

a minap a barna gyurustinorurol mintha olvastam volna valami erdekeset. talan fokozott toxinfelhalmozast tobbszori fogyasztasakor, de ebben nem vagyok biztos.

re: #5298 (->riffentyu) 09 nov. 2014 08:08 #5303

es a legfontosabb: tufa

re: #5301 (->Taormina) 09 nov. 2014 10:07 #5304

Ez a fenyőpereszke dolog engem is érdekel, mert szedem, fogyasztom... Én eddig ilyet nem hallottam...

re: #5300 (->Taormina) 09 nov. 2014 10:35 #5305

• veréb
Ha nem a vissza gombra kattintasz, hanem a frissítésre, akkor ugyanabba a hozzászólásba tér vissza.

re: #5300 (->Taormina) 09 nov. 2014 11:03 #5306

Taormina írta:
Nagyon halkan és nagyon messziröl, és csak akkor, ha mások is így látják...
Volna rá lehetöség, hogy a képek külön ablakban nyíljanak meg?
Ha egyet megnyitok, és utána szeretnék visszatérni a hozzászólás-folyamba,

Zárd be a képablakot és visszakerülsz (chrome)

Taormina írta:

Az aztán meg végképp csak hab a tortán, de lehetne, hogy a hozzászólások fordított sorrendben legyenek? Tehát a legújabb legfölül az 1. oldalon? netán úgy, hogy ki-ki eldönthesse, hogy akarja szortírozni öket?

Bejelentkezés után!!!!!
Ha a fölső menüsorban a fórum -- friss témákra kattintasz, megnyílik a topiclista és egy zöld számocska mutatja, hogy az utolsó bejelentkezésed óta melyik topicban hány hozzászólás volt. Ezután eldöntheted melyik lapot nyitod meg az adott topicban aszerint, hogy hanyas számra kattintasz a kis négyzetekben. Egy oldalon kb 20 hozzászólás szokott elférni. Vagyis ha látod, hogy van hatvan friss hozzászólás akkor a harmadik oldalt nyitod meg és alulról fölfelé tudod olvasni időbeli sorrendbe.

re: #5303 (->homer) 09 nov. 2014 11:08 #5307

homer írta:
es a legfontosabb: tufa

Vajon itten pontosan melyik jelentésére tetszik gondóni?

re: #5307 (->kmisi) 09 nov. 2014 11:20 #5308

ofkoz mindkettore, elvegre a zifju titanok nem leledzhetnek tudatlanul

re: #5301 (->Taormina) 09 nov. 2014 12:59 #5309

Az ehető-árusítható gombák listáján a

27. Fenyő-pereszke Tricholoma myomyces (Pers.) J. E. Lange

A Magyar Mikológiai Társaság honlapján található listán a
Vadon termő ehető és árusítható gombák
Élelmiszer-piaci, vásárcsarnok, valamint az egész ország területén árusításra engedélyezett gombafajok jegyzéke*

*A vidékfejlesztési miniszter 107/2011. (XI. 10.) VM rendelete alapján (megtalálható a Magyar Közlöny 2011. november 131. számában: ide kattintva megkereshető és letölthető az egész rendelet)
www.gombanet.hu/vadon-termo-eheto-es-arusithato-gombak

Gyakran szedem és eszem, nyilván a vargánya-félék jobbak nála. Bár más szakirodalmakat is olvasgatok, de még nem találkoztam azzal, hogy ártalmas gomba lenne.
Létrehozás ideje: 1.06 másodpercek

Copyright © 2012 NetGombász Egyesület.
Webmester: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.