Isten hozott, Vendég
Felhasználónév: Jelszó: Emlékezz rám

Gombázós topic!
(1 viewing) (1) Vendég

TOPIC: Gombázós topic!

re: #17238 (->MicroWizard) 18 jún. 2021 13:55 #17239

A nyugati országrészben azért ennél többre számítottam. Ott sem sok minden volt, ahogy hallottam. Körmenden 8k-ért vesztegették a piacon egyszer nem rég. De ott sincs mennyiség azóta sem.

re: #17238 (->MicroWizard) 18 jún. 2021 18:01 #17240

mi ma ket kosar gombat szedtunk. fele varganya, fele cekla. boklasztak meg mellettunk, ott is lattam egy kosar ugyanilyet. asszem most egy idore en is abbahagyom.

re: #17240 (->homer) 19 jún. 2021 11:33 #17241

Ha jól vélem Te a Cserhát környékén szedegesz/szedegettél?

Minden más területen csak elszórt foltokban van gomba, úgy tűnik
Sebaj, mi sétálgatunk és így vagy lesz gombászás, vagy nem...
Tehát két kosarat is kell vinnünk

re: #17241 (->MicroWizard) 20 jún. 2021 12:46 #17242

az mar inkabb godollo volt. igaz, szomszedos a cserhattal. azert egy pesszimista kosarat vigyel

kos 23 jún. 2021 15:02 #17248

Re: Gombázós topic! 01 júl. 2021 08:52 #17249

Hello.A Mátra porzik Kedden 1 db vargánya és némi rókagomba volt a találat.
Jó kis rókagomba krémleves lett belőle

re: #17249 (->Kirusz1) 07 júl. 2021 10:39 #17252

Megerősítve
Ellenőrizve
Iktatva

Mátrában tegnap, 0, zéró semmi. Csak meleg és por.

Re: Gombázós topic! 07 júl. 2021 14:38 #17253

Pénzsóvár erdészek 21 júl. 2021 21:57 #17254

Eddig is sok bosszúságot okoztak az erdészek, de ez eddig a csúcs számomra.

A Börzsönyt járóknak van egy nagyon rossz hírem.
Itt olvasható:

erdeikirandulasok.hu/a-diosjeno-kemence-...i-maganut-hasznalata

Szóval évi 40000-ért lehetne bejutni kocsival a belső Börzsönybe, persze megállni csak Királyházán lehetne ennyi pénzért.

Ja, és hétvégén ott cirkáltak már a rendőrök is.

Szerintem az egyesület nevében tiltakoznunk kéne.
Csatolmányok:

re: #17254 (->Karak_) 22 júl. 2021 13:27 #17255

"- Az áthaladási engedély birtokában is csak a táblával kijelölt helyen (Királyháza) szabad parkolni, minden egyéb helyen TILOS, az engedély ellenére szabálysértési eljárást von maga után!"

De ha meglátok ott egy "erdész" vagy "rendőr" autót, akkor kiszúrhatom a kerekét?
Vagy legalább téglával betörhetem az üvegeit? Mert ez lenne fair...
Ők ugyanis szintén "nem áthajtanak".

re: #17254 (->Karak_) 22 júl. 2021 13:39 #17256

Tiltakozni lehet, de a jelenlegi Mo.-i viszonyokat figyelembe véve, személy szerint nem sok értelmét látom....

Az éves 40 eFt soknak tűnik, de az egyhetes 5 eFt már tolerálható kategória.
Egy telekocsi esetén egy ezres igazán nem sok.

Ha belegondolok, hogy Európa több országában már most is csak gombászjegy ellenében lehet gyűjteni, aminek naponta(!) hasonló a nagyságrendje, pláne. (És mindezért 2kg-ot lehet szedni ...)

Nyilván másként, sokkal érzékenyebben érint titeket, akik nagyon közel laktok és gyakran jártok a Börzsönybe.
Mivel széllel szembe ugyan lehet, de nem érdemes, én a nagyobb alkalmazkodást látom kivezető útnak. És nyilvánvalóan lesz ennek a változásnak pozitívuma is:
Nagy valószínűséggel nagymértékben lecsökkennek a tömegjelenetek, különösen a parkolóktól néhány km-re lévő területeken!

Itt az egyesület, van fórumunk, levlistánk, (sőt vannok olyanok is akiknek még telefonszámaik is vannak ), éljünk vele.
Ha valaki Börzsönyi túrát tervez jelezze, biztosan lesz aki csatlakozna, így jelentősen csökkenthetők a költségek. Ráadásul lehetősége is van a társaság egy részének menet közben kiszállni, így a Királyházi parkoló előtt vagy után lévő részek is könnyebben elérhetők. Két kocsi esetén pedig elég egyre kiváltani az engedélyt, legfeljebb a kocsi fordul még egyet.
Utolsó szerkesztés: 22 júl. 2021 14:26 általa: galasz01!.

re: #17255 (->MicroWizard) 22 júl. 2021 15:09 #17257

Bár ezt sem szabad használni, nem árt, ha az ember tart egy darabot belőle a pénztárcájában. 4 lapos kerék nagyobb bosszúság, mint 1 betört ablak.

Amúgy jobb lesz, ha hozzászokunk a hasonló korlátozások terjedéséhez. Ezért is próbálok kieső / fel nem kapott helyeken gombászni. Legelőször a tömegek (akár kirándulók, akár gombászok) által járt helyek fognak elvérezni. Ahogy Galasz is írja, máshol már "rosszabb", összetehetjük a kezünket, hogy nálunk szinte mindent lehet, még. Amúgy javasolnám az illetékeseknek akkor már a krosszmotorosokra vadászást is. A Mecsekben sok helyen ki van taposva általuk az erdő. Na meg a szemetelőkre. Nekik is köszönhetjük majd a további engedélyköteles szakaszok terjedését.
Utolsó szerkesztés: 22 júl. 2021 15:16 általa: spityu.

Re: Gombázós topic! 22 júl. 2021 22:12 #17258

Nem értek veletek egyet.
Szerintem érdemi tiltakozással vissza lehetne vonatni ezt az intézkedést.
Már lezárták Királyrétet is, igaz ott még le lehet parkolni a betorkoló útszakaszon.
Lezárták a Naszály északi oldalát is és ez a tendencia fog folytatódni.
Mindenhol a bevételt hajszolják.
Álságos, hogy ez a természet védelmében történik, ők a legkártékonyabbak rá.
A Diósjenő - Kemence út mentén több kilométer hosszon tarra vágták az erdőt, pedig néhány éve még azt szajkózták, hogy a fagykárokat csak hosszú évek alatt fogja kiheverni a Börzsöny.

re: #17258 (->Karak_) 22 júl. 2021 23:32 #17259

Amennyiben nyilvánvaló, hogy egyszerű bevételszerzés a cél, és a környezet védelme csak ürügy, úgy érdemes lehet minél több helyen elvetni az ellenállás magjait, az ügy politikai mederbe való terelésével. Bár lehet, hogy ennek levédését jelenti a helyieknek biztosított kedvezmény. Egyébként ez nem diszkrimináció?

re: #17258 (->Karak_) 23 júl. 2021 00:58 #17260

A Pilisben fizetos lett az Apatkuti volgy (szinten termeszetvedelemre hivatkozva - mikozben fiatalitas cimszoval nyomjak a tarvagast, es persze ahol favagok jarnak, mindenutt ott a soros meg palinkasuveg es egyeb szemet szetdobalva.) Mar varom, mikor lesz fizetos Lajosforras, Domorkapu, meg a tobbi felkapott hely.

Kozben meg (jon valasztasi kampany) kozvilagitast nyomnak nalunk a Duna-parti setanyra. Soha senki sem kerte, sot, a helyiek mind ki vannak akadva, ez egy Natura 2000 terulet, es bar evrol evre egyre tobb fa tunik el a vedettseg ellenere (jajj, latni akarjuk a Dunat), meg gazdag a rovar es madar elovilaga. Na a fenyszennyezes majd ennek is jol betesz. Hogy olyan perverziokrol ne is beszeljunk, mint a csillagfenyes seta a parton. De ez "fejlodes". (Meg kell a penz a haveri vallakozonak.)

Amit a termeszetbol nem tudnak fizetosse tenni, azt tonkreteszik, hogy azzal is penzt keressenek.

re: #17260 (->Edula) 23 júl. 2021 11:22 #17261

Azt bírom én is, amikor fényszennyező sétánnyá alakítanak ilyesmi helyeket. A fotósok pláne kedvelik.
A táblához még annyit fűznék hozzá: vinni kell kukás zsákot. "Ha nincs holttest, nincs gyilkosság sem."
Egyik eset: megállni tilos tábla, rendezvény miatt egy csomóan megszegték. A rendezvényen rendőr is volt. Egy idő után tanácsolta(!) az autósoknak, hogy kerítsenek egy zsákot, húzzák rá a táblára, mert különben nekiáll csekkeket írni.
Másik eset: az utcánk egyik oldalára szintén kiraktak egy megállni tilos táblát. Senkit sem érdekelt, de azért volt, aki kitette a háromszöget a hátsó ablakba. A többieket rendszeresen megbüntették. Egy ideig. Aztán feladták és várakozni tilos lett belőle. Ugyanúgy várakozik most is mindenki, ahogy előtte is, viszont már senkit sem büntetnek. Sok lúd disznót győzött egy indokolatlan tábla esetében.

A kérdéses helyszínen, ha VALÓBAN indokolatlan a szigorítás: zsákozni a táblát vagy kidönteni a 'csába. Ahányszor visszarakják, annyiszor. Sorompó lesz helyette? Akksis flex. Előbb-utóbb feladják.
Utolsó szerkesztés: 23 júl. 2021 11:25 általa: spityu.

re: #17259 (->spityu) 23 júl. 2021 11:38 #17262

Abszurd, de a partner cégek munkatársai ingyenes engedélyt kaphatnak, akár a takarítónőjük is. Egy gomba szakellenőr meg fizessen.
(Nincs bajom a takarítónőkkel, csak példálóztam.)
Ennyit az egyenlő bánásmódról...

re: #17260 (->Edula) 23 júl. 2021 11:41 #17263

Az egyik receptjük erre a látogatóközpont telepítés.
Gondolom szerintük ettől lesz kulturált az erdőjárás...

re: #17263 (->Karak_) 23 júl. 2021 18:00 #17264

Az nem zavarna, ha a nagyobb megállási lehetőségeknél (mázsaház)kialakítanának egy védett fizetős parkolót. Viszont ez így mindenképpen kizárás, főleg akkor ha az út elején nem is lehet majd normálisan megállni.

re: #17258 (->Karak_) 23 júl. 2021 18:09 #17265

Ez a Királyrét lezárás pontosan mit takar? Ez mostani? nem jártam arra kb. egy jó hónapja...

re: #17264 (->kmisi) 23 júl. 2021 18:20 #17266

Ez a kialakított fizetős parkoló, nem is rossz ötlet.
Egyébként meg kéne vizsgálni az okokat is.

Én azért megértem részben a lezárást is. Igaz, hogy nekem sem nagyon esik jól kényelmes ember lévén, de ami a pandémia óta van az erdőkben, az előbb utóbb ezt a reakciót kellett, hogy kiváltsa. Már tavaly is az eddig kevésbé járt helyeken, olyan autómennyiség volt mint a Puskás előtt egy EB meccsen. Hétköznap, délelőtt volt, hogy azt hittem szervezett, nagy létszámú eseményt tart valaki. De kiderült, csupán ennyi a kiránduló. (kb 40 autó parkolt egy helyen...) Szóval ez a tatárjárás nem csodálom, hogy kiverte a biztosítékot a helyieknél és az erdőgazdálkodóknál.

A baj ott van, hogy megint nincs arany középút. Ez a teljes tiltás képtelenség. Kíváncsi vagyok mi lesz belőle. De ha nagyon nyugat felé sandítunk akkor akár még gombászjegy is...

Őszintén szólva, nem hinném, hogy szervezett tiltakozással bármit is el lehetne érni. Az igazi túrázók viszont innentől kezdve, mondhatni lépéselőnyben lesznek.

re: #17266 (->gywareka) 23 júl. 2021 23:59 #17267

Tavaly tavasszal, az elso rohamban, tenyleg sokan kirandultak (bar ez szerintem egy pozitiv valtozas volt). De csak egyes felkapott helyeken. Meg a Pilisben is voltak boven ures helyek. Iden tavasszal (meg a nyitas elott) ures volt az erdo. Annyira, hogy a Vorosko kornyeken (ami mindig is igen nepszeru volt) sem voltak turistak. Ami a kivagott biztositekot illeti... az egyetemeken masfel eve tanitunk otthonrol, pszichesen ki van tanar, diak. Nehogy masnal meg az vagja ki a biztositekot, hogy most tobben parkolnak az erdoben!! Ha nekunk tudomasul kellett venni, hogy durvan karantenba kuldenek minket ennyire idore, akkor mas is lehetne egy kicsit toleransabb.
Ami a fizetos parkolast/behajtast illeti: akkor ezentul mar a kirandulas is a gazdagok sportja lesz? En pl. bolcsesz kutatokent igen keveset keresek. Meg a benzinpenzt is atgondolom (es csak a kozelbe megyek - igaz, rutinos sofor sem vagyok). Nem tudok odamenni kirandulni, gombaszni, ahol meg a parkolasert is fizetnem kell. Pedig en rendszeresen kirandulok, nem csak a Covid miatt. (Ja, es szedem a szemetet az erdoben, masok utan. Ma az izbegi retrol es a Bukkos patak mellol hoztam le ket szatyor pet palackot meg sorosdobozokat. Epp fizethetne nekem ezert az erdeszet.)
Létrehozás ideje: 1.12 másodpercek

Copyright © 2012 NetGombász Egyesület.
Webmester: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.