Isten hozott, Vendég
Felhasználónév: Jelszó: Emlékezz rám

Gombázós topic!
(1 viewing) (1) Vendég

TOPIC: Gombázós topic!

re: #15927 (->Edula) 28 dec. 2019 06:41 #15929

Köszi a receptötleteket

Ami a molyt illeti, szerintem ha ma éjszakára kiteszed, a fagyok elintézik őket, ha pedig nedvességet kapna, legfeljebb újra szárítod. Szerintem, ha a kupak rosszul zár, akkor inkább a tetőt kéne lecserélni.

Re: Gombázós topic! 28 dec. 2019 10:28 #15930

Érdekes lehet egy ilyen gombafarm is. Esetleg lehetne egy közös látogatást szervezni valamikor.
index.hu/gazdasag/2019/12/27/gyongyosi_s...n_megye_mi_videkunk/

re: #15928 (->Edula) 28 dec. 2019 12:14 #15931

Szerintem a te esetedben rosszul zárnak a fedelek. Vagy túl sok idő telt el a felszeletelés és az üvegbe kerülés között és belepetéztek a molyok már akkor, amikor még az üvegen kívül volt a vargánya.
Tegyük fel, hogy jól zár az üveged. Ha beteszed a fagyasztóba, tekintve, hogy zárt rendszer, nem okozhat gondot a párakicsapódás. Valamennyi víz a csörgősre száradt vargányákat tartalmazó üvegben is lehet a levegőben és a gombában is, de szerintem még -18 fokon sem csapódna ki az üvegre. Ha meg mégis, szobahőmérsékletre helyezve az ugyanúgy fel is szívódna: vissza a vargányákba és magába az üvegben lévő levegőbe. Illetve maga a mélyhűtő levegője meglehetősen száraz. A kolbászokat is szoktuk ott néha utókezelni, főleg, ha a kinti hőmérséklet és ezzel együtt a padlástéré is túl magas. Fagyasztva szárítás, szublimáció.
Ritkán ugyan előfordul, de a 7 decisekben lévő vargányák enyhén visszapuhulnak a végére. Sajnos a pár másodperces nyitogatások elegendőek ahhoz, hogy az üvegben lévő levegő kicserélődjön. A 3 ill. 5 litereseket pedig mindenképpen át kell majd fejtegetnem felhasználás előtt. Sajna pont lekvárfőző szezon is volt, amikor szárítgattunk, emiatt a 7 decisekből nem volt elegendő mennyiség. Többféle megoldás jutott az eszembe, amikor valamelyik nap töprengtem a dolgon.
1. így, ahogy van, a jelenleg csörgős tartalmat átpakolom kis üvegekbe.
2. mint az 1., csak előtte beteszem a félig már kihűlt sütőbe egy gáztepsiben szétterítve porciózás előtt (biztos, ami biztos).
3. mint az 1., csak az üvegek fedelére ragasztok egy kis szilikagél tasakot. 1000 Ft / kg áron lehet kapni ömlesztve is, tasakokban is. Minimális mennyiség kell csak. Ez a visszapuhult vareszokat is kiszárítaná szerintem, de a levegőt tutira.
4. 1-2 decis tasakok formájában, enyhén vákuumozva lecsomagolnám.
A mollyal, ilyesmikkel én nem számolok, rekkenő hőség volt feldolgozáskor, 2-3 óránál többet nem igényelt a szárítás.
Korábban egyébként sima ruhaszatyorba ömlesztve tároltuk, és akkor sem volt gond. Érdekes módon puhulás sem lépett fel, hónapok után sem. Mondjuk a lakásban még a kaktuszok sem élnek meg.

re: #15927 (->Edula) 28 dec. 2019 14:27 #15932

Ha kéksajtot és tejfelt keversz a fenyőpereszkéhez, akkor lényegében elnyomod az egyébként is gyenge ízét? Vagy tévednék?

Nem kekeckedni akarok, mert szeretem a gombát is meg a kéksajto is.
Ha ez valóban jól sikerült, akkor érdekelnének az arányok, vagy recept.

re: #15929 (->hal40) 28 dec. 2019 14:42 #15933

Molyokkal én is küzdöttem sokat az idén.

Egyrészt a szárított, vákumfóliázott gombám _vastag_és_erős_ fóliáját simán átrágták a molyok. (Az őzlábat nagyon szeretik.)

Másrészt az eddig jól záró gumiperemes, fémfedeles üvegbe másztak bele. Szerencsére ebben csak zabpehely volt. Mondjuk a "jól záró" gumiperem alatt olyan szépen sétafikáltak ki és be a molyok, hogy az már nevetséges. Vattát szőttek.

Tapasztalatom, hogy tárolásra csak a csavaros üvegek jöhetnek szóba. A vákumfóliázás pedig jó tartósításra, de nem jó molyok ellen. Oda kell még egy másik réteg, amin nem tudnak átmenni.

re: #15933 (->MicroWizard) 28 dec. 2019 17:56 #15934

Nahát, ezt nem gondoltam volna! Viszont vannak azok a kis miniatűr, hosszúkás rovarok. Nem zsizsik. Kb. 2-3 mm hosszúak és nagyon vékonyak felülről nézve. A liszt / gabona tartalmú dolgokat előszeretettel fogyasztják, a tücsök ciripelésre emlékeztető, de annál jóval halkabb, rövid zaj kíséretében. Ez alapján mondjuk könnyű beazonosítani a megszállt nyersanyagot. Az a tapasztalatom, hogy a nyitott száraztésztára hamar rákapnak, de a csomagolást nem tudják megbontani. Amit mondani akarok, az az, hogy a frissen vásárolt, "tiszta" lisztet, búzadarát ha leüvegezzük, simán kifejlődnek, vagyis a malomból, lisztraktárból érkeznek kifejletlen állapotban. Eddig azt hittem, a moly is ilyen (is). Való igaz, hogy én is láttam gyanús nyomokat a záróelemeknél. Én is a csavaros fémtetőt ajánlom.

Re: Gombázós topic! 29 dec. 2019 00:02 #15935

Koszonom a valaszokat!
A szaritott varganyat 7dl befottes uvegekben (erdetuket tekintve leginkabb csemeguborkas uvegekben) tarolom, a szokasos csavaros femtetovel. A gomba elektromos szaritoban aszalodik (nalunk anelkul nem is nagyon lehetne, mert a Duna kozelsege miatt eleg paras a levego), az aszalon mukodes kozben rajta van a teteje, es ha kesz, a szeletek azon melegukben mennek az uvegbe, fedot egybol ra, hogy vakum kepzodjon. Ettol eltekintve sem hinnem, hogy szaritaskor kerult ra a molypete – anyukam is erre tippelt – mert a 2017-es es 2018-as szaritmanyokrol van szo es a kukacok meg elnek. Azt azert nem hinnem, hogy a petek csak ennyi ido utan kelnek ki – raadasul tobb uvegeben egyszerre.
Az teny, hogy a csavaros femfedok reciklikalt darabok es egyes velemenyek szerint az ujrahasznalt teto mar nem az igazi – marmint az egyszer kinyitott teto mar serult. Viszont mint irtam, kinyitottam az egyik fertozott uveget, es a kupak olyan jol zart, hogy puszta kezzel nem tudtam lecsavarni, egy femtetok felfeszitesere kitalalt eszkozzel kellett elobb meglazitanom a tetot. A jelek szerint ez a molyt nem zavarta.
Mar tobbektol hallottam, hogy bemegy a moly az uvegbe es megeszi a szaritmanyt. En igy meg nem jartam (pontosabban egyszer, de az mar nyitott uveg volt, nem melegen lezart.) Kolleginam vastag, osszepattinthato muanyagtasakban tartja a gombat (azt hiszem erre irhatta MicroWizard, hogy vakumfolia – mint sejtettem, ezt is at tudja ragni a moly a jelek szerint.)
Tizenvalahany eve szaritok gombat, most fordult elo eloszor hogy bemolyosodtak (de most egybol tobb uvegnyi.) Pedig meg dioleveleket is tettem az uvegek koze – azt allitolag nem szereti a moly.
Azt nem hinnem, hogy a sima ejszakai hidegtol kihalnanak a kis aranyosak – sot, amit kitettem a kuka melle, abban az uvegben mara kezdtek mozogni a kukacok, kifejezetten lenduletbe jottek a hidegtol. A neten talalt oldal szerint a keszletmoly (ez a hivatalos neve) a -15 fokot is kibirja, -20 fokon mar elpusztul. Valamit irt a hokezelesrol is, de az zavaros volt, ezert ezt inkabb kihagyom. (adoc.tips/budapest-v-szabadsag-tor-17.html) Marad a melyfagyasztas.
A jelek szerint nem zarnak teljesen a kupakok (vagy legalabbis nem mindegyik), ezert korbe szikszalagoztam az uvegszajat/kupakot, korekotoztem egy najlonzacskot es ugy tettem a hutobe az elso harom uveget. (A kerdes csak az, hogy fogom kinyitni. Unokaocsem szerint csak ha kalapaccsal szetverem. Viszont a jovoben ezekutan biztos leragasztom a tetoket. Ha nem is szikszalaggal, legalabb celluxszal.) Remelem igy szaraz marad. (Nem tudom mennyire szaraz a melyhuto levegoje. A margarinosdobozban, zacskoban eletett nyers es ledinsztelt gombakon meglepo mennyisegu jegkristalyok szoktak keletkezni.)

re: #15932 (->MicroWizard) 29 dec. 2019 00:10 #15936

Szerintem nem gyenge a fenyopereszke ize, csak "mas" - jol megy hozza a keksajt. (Meg Janos otlete volt az osidokben az indexen. O fenyomagvat - fenyomagot?? - is javasolt, de az mar kisse luxus lenne.) Pontos receptet nem tudok mondani, mert csak ugy erzesre csinalom. Sokat nem kell tenni, mert akkor tenyleg a keksajt ize dominal, csak egy keveset szoktam, ugy erzesre, epp csak hogy egy kis "stichet" adjon.
Tejfelt meg szinte mindenhez adok, marmint amihez masok tejszint hasznalnak. Meg a mascarpones szoszt is azzal lazitom. Ebben az egyben "magyaros" vagyok. (Vagy csak szeretem a savanyut.)

Szedtunk meg ma is, unokaocsemmel (igazabol miatta mentem), de ezzel vege. A szel mar rengeteget kiszaritott, most meg jon a hideg. De igy is rekord, hogy unnepek kozott gombat szedjek.

ev vegi gombaszas 29 dec. 2019 10:10 #15937

latom tobben sikerrel jarnak erdon-mezon. a fenyvesben mindenesetre meg tomeges a fenyopereszke, erdemes kinezni.
Csatolmányok:

re: #15936 (->Edula) 29 dec. 2019 22:44 #15938

Köszönöm szépen a tippeket!
Lehet, hogy kellene még egy alapos próbát tennem fenyőpereszke ügyben. (A "mérgező" marhaságot meghagynám az erre ráérőknek rágódni.)

re: #15937 (->homer) 29 dec. 2019 22:53 #15939

A fenyőpereszkét fogyasztod vagy csak másoknak szeded? Enyhébb aromával rendelkezik a rokonainál?

re: #15937 (->homer) 30 dec. 2019 00:24 #15940

Szerinted van esely ra, hogy csutortokig tuleljenek? (Tegnap es ma ejszaka fagyott nalunk es ugy latom meg fog fagyni a heten.) Penteken megyek ujevi koccintasra egy regi tanaromhoz, aki szokott orulni a gombanak.

re: #15940 (->Edula) 30 dec. 2019 10:50 #15941

siman van ra esely

re: #15939 (->spityu) 30 dec. 2019 10:51 #15942

enyhebb ize van, mint a rokonainak. en nem eszem, ez ajandek volt.

re: #15942 (->homer) 30 dec. 2019 11:59 #15943

Nekem nagyon kellemes meglepetést okozott, mikor első alkalommal ettem.
Egy egyszerű gombalevest csináltunk belőle, kifejezetten jóízűnek találtuk.

re: #15943 (->galasz01!) 30 dec. 2019 18:58 #15944

Nem kiemelkedő, de finom. Megesszük, ilyenkor nincs nagy választék.
Csatolmányok:

re: #15944 (->liscsim) 30 dec. 2019 19:13 #15945

Főleg pénzecskével keverve!
A szaloncukrot nem találtuk, vittük

re: #15945 (->fheni) 30 dec. 2019 19:58 #15946

holnap szilveszteri naszalytura lett beiktatva, ugyhogy kihagyom a haztajit. hatha utkozben lesz valami ertekelheto.

re: #15945 (->fheni) 31 dec. 2019 01:15 #15947

Az egyik kepen legyolo van, vagy en latom rosszul? A penzecskegombat is megeszitek? Ilyet en is lattam, de nem ereztem szimpatikusnak.

re: #15941 (->homer) 31 dec. 2019 01:17 #15948

Akkor megprobalom. A lilapereszket szeretem, de a lilatonkut nem birom es meg a majusi pereszkevel is bizonytalan viszonyban vagyok, ugyhogy en nem banom, hogy enyhebb izu.

re: #15947 (->Edula) 31 dec. 2019 08:47 #15949

Igen, legyolo. Penzecske finom, foleg vegyes levesbe.

BÚÉK! 31 dec. 2019 15:01 #15950

Szilveszteri gombázás
A legújabb háztájink csurig van izabellvöröses csigagombával...
Létrehozás ideje: 0.91 másodpercek

Copyright © 2012 NetGombász Egyesület.
Webmester: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.