Isten hozott, Vendég
Felhasználónév: Jelszó: Emlékezz rám

Gombázós topic!
(1 viewing) (1) Vendég

TOPIC: Gombázós topic!

Re: Gombázós topic! 10 dec. 2019 00:30 #15906

Sziasztok!

Nem akarok telhetetlenkedni... de szerintetek van esély arra, hogy a múlt heti fagyok után, ebben a jó időben jönnek elő még kései laskagombák? Otthon még vígan nőnek a ltp-k, szombaton is összejött 5 lityi két rétről. Bizony, a rájuk hajló fű alatt nem fagytak meg (annyira). Sőt, nőttek!

re: #15906 (->spityu) 10 dec. 2019 08:59 #15907

A kései laskának és a téli fülőkének pont ez a lényege. Nem hagyja abba az életműködését. Vagyis felengedés után is képes növekedni.

re: #15907 (->kmisi) 10 dec. 2019 10:42 #15908

Yessss!!!!!!!!!
Csatolmányok:

re: #15907 (->kmisi) 10 dec. 2019 13:52 #15910

Értem, köszi. Akkor holnap szétnézek.

Fagyok után 10 dec. 2019 15:05 #15911

Fagyok utáni séta a Kab-hegyen.

re: #15911 (->fheni) 10 dec. 2019 15:07 #15912

itt pedig a fáskamrába
Csatolmányok:

re: #15912 (->fheni) 10 dec. 2019 16:05 #15913

Gratula!

A fáskamrában lévő korhadékon növő a véletlen műve vagy szándékos, netalán házilag készült? Ha utóbbi, házilag elkészíthető (az oldat)? Pl. darálás, vízbe áztatást követően beitatni az oldattal az adott fát.
Utolsó szerkesztés: 10 dec. 2019 16:05 általa: spityu.

re: #15913 (->spityu) 10 dec. 2019 17:31 #15914

Nem korhadék, hanem januári vágású bükk, október végi hasogatás. A szabadban száradt és már ott fertőződött.
Nagyon meg kell nézni, hogy mit dobunk a tűzre
Utolsó szerkesztés: 10 dec. 2019 17:31 általa: fheni.

re: #15874 (->riffentyu) 15 dec. 2019 13:39 #15915

Kaptal egy like-ot.
Amugy de sok uj gombat ismertem es ettem meg az evek folyaman ugy, hogy itt vagy az indexes forumon hataroztak meg nekem. Ha ez nincs, sosem kezdek gombaszni. Es meg mindig elek - sot, el az a sok ismeros is, aki a gombaimat eszi.

Re: tavaszodik 15 dec. 2019 16:26 #15916

A tegnapi bükkös, a mai lucos és a kert kincsei

re: #15906 (->spityu) 19 dec. 2019 15:09 #15917

En fenyopereszket talaltam tegnap. (Tudom, hogy nem mindenki szereti, de mi igen.) Egy csomo bebi is volt.

re: #15917 (->Edula) 19 dec. 2019 22:19 #15918

Én a múlt héten végül nem jutottam ki, helyette hétfőn. Alig volt pár taplószerűség. Laska sem volt sehol. Egy valószínűleg szürke tölcsért találtam, kissé aszimmetrikusan fejlődött ki. Az illatából gondolom, hogy az volt.
Tegnap viszont hazajöttem, megkóstoltam a múltkor, savanyítva eltett ltp-t, nem ízlik. Mint a gyógyszertári ostyalapnak, olyan illata és íze van. Lett eltéve hagymaszeletek társaságában is (a hagyma nem került főzésre), úgy már jobb. Nincs az előbb említett íze, savasságot és enyhe ltp. ízt éreztem. Ez utóbbi változatban még látok fantáziát, mivel jó tartósítási módszerről van szó. Ha a levét leöntve, némi párolást követően a savasság érdemben csökken (az ecet végül is elpárolható), jó kiindulási alapanyag lehet. Rántottaként próbálom majd ki. Biztos, hogy másmilyen lesz, de ha jó, akkor jó. Holnap vagy a hétvégén szétnézek a vasi, zalai helyeken, hátha akad valami még. A föld megfelelően vizes, a hőmérséklet kedvező. A múlt hét végén még volt. És mint tudjuk, a gombász szezon december 31-ig tart.
Utolsó szerkesztés: 19 dec. 2019 22:20 általa: spityu.

re: #15918 (->spityu) 21 dec. 2019 22:34 #15919

Vas megye, patak parti kaszáló. Talán az idei utolsó adag. Jóval lassabban, de azért még növögetnek a ltp-k. Az elsötétedett öregek alig-alig akarnak elbomlani. 2-3 foltból, körből még összejött egy paprikás krumpliba való adag. Kivétel nélkül kissé magasabb fűszálak, nagyobb méretű, de még fogyasztható példányok takarásából. Valószínűleg a belassult növekedésüknek köszönhetően a nagyobbak jó része kukacos volt többé-kevésbé. Akadt néhány egészen mütyür is, de azok kifordultak a csomóból. Mellékesen megjegyzem, hogy a ltp-t mindig késsel szedjük, immáron több évtizede. Nekem az a megfigyelésem, hogy - valószínűleg - a hideg miatt semmilyen kár nem éri a föld alatti részeket, nem kezd el rohadni. Ellenben kicsik egész sora meg tud menekülni a kiszakadástól, amik aztán pár nap alatt szintén vágáséretté fejlődnek. A csonkokat fűvel szoktuk betakargatni, de a szezon második felében (november közepétől) napokig, akár hetekig is virít a tönkmaradvány. Még akkor is, ha nem volt éppen mivel betakarni. Ez a rövid távú hatás. Hosszú távon, persze, felmerül a kérdés, hogy amikor végül mégis elbomlik, mennyire károsodnak a föld alatti részek. Röviden: fogalmam sincs. A tapasztalatom az, hogy amennyiben boszorkány(fél)körről van szó, a ltp. kiirthatatlan.
Csatolmányok:

Re: Gombázós topic! 21 dec. 2019 23:00 #15920

É-Pest
Csatolmányok:

Re: Gombázós topic! 26 dec. 2019 14:29 #15921

Az idei legszebb az év végére maradt.
Csatolmányok:

re: #15921 (->galasz01!) 26 dec. 2019 17:21 #15922

Gratula, már vártam az atombombád.

re: #15920 (->hal40) 27 dec. 2019 00:22 #15923

En ma (Karacsony masodik napjan!!!) szedtem ket kilota Dunakanyarban. Nem tudom meddig tart ki (kemenyen fujt a szel es ugy latom, jon a hideg is.) Elvinnem meg az unokocsemet, de allitolag ezen a heten mar nem er ra.
A jobb also kepen (ami nem fenyo pereszke) mi van?

re: #15923 (->Edula) 27 dec. 2019 08:52 #15924

Tegnap mi is kint voltunk, (az Index fórumot teleszórtuk képekkel Gombát már nem szedtünk, bár fenyőpereszke rengeteg volt. Csak fotóztunk, szerencsére volt mit. Szép volt az idő, ugyan fújt a szél, de az erdőben ez kevéssé érződött, szóval kellemes bóklászás volt. Idén talán még kinézünk a homokpuszták gyepére, nyeles pöfeteget és "bandáját" fényképezni, ha az idő úgy engedi.

A jobb alsó tölcsérgomba. Szvsz Paralepista flaccida

www.google.hu/search?biw=1129&bih=55...-wiz-img.rjGudOQMAlA
Csatolmányok:

re: #15924 (->hal40) 27 dec. 2019 16:55 #15925

akartam is irtni, de vezettem. roger.

Re: Gombázós topic! 27 dec. 2019 17:18 #15926

A változatosság kedvéért egy kis őzláb:

re: #15924 (->hal40) 27 dec. 2019 23:16 #15927

Koszi. Szerintem lattam ilyen tolcsergombat, de nem tunt szimpatikusnak (ezek szerint joggal.) Mi szeretjuk a fenyopereszket, tejfellel, keksajttal keverve nagyon finom szosz lesz (biztos dobna rajta meg a fenyomag is, de az egy kicsit draga), es levesnek is finom (mustarosan, tejfelesen.)

Re: Gombázós topic! 27 dec. 2019 23:30 #15928

Segitseg!!
A karacsonyi fozocskezes azzal az oromteli felfedezessel jart, hogy (legalabb) negy befottesuvegnyi szaritott varganyamat megette a moly. Ez alighanem friss fejlemeny, mert amikor kitettem a szabadba az egyik befottesuveget, masnapra kimasztak belole a cuki kis kukacok (lezart teton keresztul!), tehat meg eltek. (Es az elmult honapban ketszer is utottem le molyt, pedig az emeleten, ahol tartom a varganyat, mas elelmiszer nincs.) A szemmel lathatoan fertozott uvegeket kidobtam, de maradt meg nehany uvegnyi szaritmany. Sajnos nem tartom kizartnak, hogy a moly mar ezekbe is bejutott, csak meg nem keltek ki a petek. En egyetlen vedelmi modszert ismerek: par napnyi melyhutoben torteno tartozkodas. (A diot szoktuk igy “hokezelni”.) Viszont felek, hogy a melyhutoben meg esetleg nedves lesz a szaritmany az uvegben, es akkor meg azert megy tonkre. Unokaocsem azt javasolta, hogy szigeteloszalaggal ragasszuk korbe a befottesuveg szajat/kupakjat es akkor szaraz marad. Azert nem vagyok benne teljesen biztos, hogy ez igy van. (Tovabbi megoldas, hogy fagyasztas utan ujra beteszem a szaritoba es ujra-szaritva teszem el – esetleg leszigeteloszalagozott kupakkal ezuttal.)
Van valakinek barmi javaslata, ellenjavaslata, tapasztalata? (Rengeteg munka volt abban a negy szegeny befottesuvegben, readasul helyhezkotott gombaszkent, csak x evente talalok szaritasra erdemes mennyisegu varganyat.)
Létrehozás ideje: 0.84 másodpercek

Copyright © 2012 NetGombász Egyesület.
Webmester: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.