A Magyar Netgombász Egyesület és az Őrségi Nemzeti Park Igazgatósága felvette a kapcsolatot és a Felek kifejezték szándékukat a jövőbeni szakmai együttműködésre.
E szakmai együttműködés első lépése az, hogy az ÖNPI az Egyesület rendelkezésére bocsátotta a területén kijelölt fokozottan védett természetvédelmi területek térképeit.
Közös célunk az, hogy e területek fokozott védelmét biztosítsuk. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy e területek csak a kijelölt turista útvonalakon látogathatóak. Egyesületünk vállalta, hogy e fokozottan védett területekről tagjait és honlapja olvasóit tájékoztatja. A védett területek térképei ... letölthetőek illetve megtekinthetőek. Fontos tudnivaló, hogy a fokozottan védett területek kijelölésére nem gombász szempontok vezérelték a Nemzeti Parkot. Ezeken a területeken nagyon ritka, kihalás előtt álló növényi- és állati élőhelyek találhatóak és a cél az, hogy e fajok számára a háborítatlan szaporodás feltételei biztosítottak legyenek. Ígéretet kaptunk arra, hogy e területeket - megfelelő időpontban és szakavatott vezető kíséretében - Egyesületünk tagjai előre meghirdetett túrák keretében természetesen látogathatják. A fokozottan védett területeknek ettől eltérő látogatása esetén a természetvédelmi őrök kötelesek pénzbüntetést kiszabni, amely azonban nem célja a Nemzeti Parknak, így ezúton is kérik a gombász társak, egyesületi tagok megértését és jogkövető magatartását, továbbá együttműködő segítséget abban, hogy ezt mások számára is egyértelművé tegyük.
Vendvidék
Apátistvánfalva és Kondorfa. Az Orfalu és Szalafő közötti hosszúkás
terület a Fekete-tó, ez a Szala forrásvidéke.
A hosszú sáv a Lugos-patak völgye,
a többit csak lugosi környék néven emlegetik
Ivánc, a kiemelt területet Malákának hívják
Ez a szőcei tőzegmohás láprét
Belső-Őrség. A legnagyobb folt a szentgyörgyvölgyi szálalóerdő,
tőle északra a métneki nárciszos rét látható